2

17 יוני 2017

גידול עצמי – המקור האחראי לקנאביס

image
מערכת קאנה

מערכת קאנה

אתר בשיתוף קאנה- העמותה הישראלית לקנאביס אחראי. עמותה ללא מטרות רווח ששמה לה למטרה לעבור למדיניות סמים העולה בקנה אחד עם המציאות הישראלית.


אני מחזיק ביד פרח קנאביס שמנמן, ואני אספר עליו קצת, הוא שוקל 3 גרם, סאטיבה מזן 'סילבר הייז'. הוא גדל על אדמה קלה ודושן בדשן אורגני של ביוביז. במהלך הגידול עשו לו פעמיים שטיפה. שטיפה ראשונה במעבר משלב הגידול להפרחה, ושטיפה שנייה לפני הקציר. לאורך כל הגידול הוא לא רוסס בחומרי הדברה,

עוד פרט מעניין על הפרח הזה, הוא עלה לי בערך 40 ₪. כן, 40 ₪ ל-3 גרם תפרחת מעולה, אורגני וללא חומרי הדברה. וכדי להשיג את הפרח הזה לא הייתי צריך לבקש טובות מכל מיני חברים של חברים, ולא הייתי צריך לחזור מאיזה כיוון מפוקפק עם פרחים באוטו.

איך זה אתם שואלים?

אני, את הפרחים שלי מגדל בעצמי.

עכשיו תסתכלו על הפרח שקניתם ב-100 ₪ לגרם או על הגוש "חשיש" בריח פלסטיק שקניתם במיטב כספכם, מה אתם יודעים עליהם? אולי שבוע לפני הקטיף כל הגידול התמלא בעש הטבק והמגדל ריסס את כל הצמחים שלו בחומר הדברה על בסיס זרחן? כשחומר כזה נכנס לגוף מעישון, הוא גורם לנזק ולרוב גם לא נדע  איזה באיזה כימיקלים רעילים השתמשו כדי לגדל אותו ולהדביר את המזיקים שעליו.

הפרחים שאני מגדל ממש טעימים, יש להם ריח מתוק ונעים, וההשפעה שלהם מעולה. בישראל, הדרך היחידה לצרוך קנאביס בצורה אחראית זה לגדל אותו בעצמך. גידול עצמי של קנאביס מאפשר התאמה של הזנים לצרכים שלכם. גידול עצמי מאפשר לכם שליטה מלאה על כל התהליך והחומרים שמעורבים בגידול, ולא לשכוח זה גם הרבה יותר זול.

אז מאיפה מתחילים? מלקרוא את המאמר הזה.

שיתוף הכתבה במייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


CAPTCHA Image

Reload Image

תגובות לכתבה

  1. שלום, הכל טוב ויפה, אבל איפה קונים שתיל של קנביס בכדי לגדל לבד? אני נכה צהל, סובל מכאבים חזקים כמעט כל יום, תרופות שאני מקבל לדעתי יותר מסוכנות מהקנביס, ונשלחתי לכמה רופאים אבל הם רק ממליצים ובזה לא נגמרת הסחבת.נשבר לי כבר אחרי מעל 50 שנה של ניתוחים וכאבים. יצחק