0

12 אפריל 2017

'ליל סדר קנאביס'; ההגדה של פסח שמשלבת קנאביס לכל אורך ארוחת החג

image

אם שאלתם את עצמכם איך לשלב את הקנאביס בליל הסדר שלכם, ולארח אותו כמו שצריך במהלך החג – מבחינת הזוג רועי וקלייר קאופמן שמתגוררים בפורטלנד, ומהמייסדים של ארגון "לאור", צלחת הסימנים שמשתמשים בה בליל הסדר זקוקה לטוויסט נוסף – והם השיקו את 'ההגדה של הקנאביס', המעודדת "יהודים בעלי דעות מרובות לעורר שיחות שולחן" בארוחת הערב החגיגית.

קלייר ורוי קאופמן, הם המייסדים של עמותת "לאור", שהיא עמותה ללא כוונות רווח שחרטה על דגלה למטרה את 'תיקון העולם', והם עוסקים בקידום לגליזציה ואי הפללה וכל זאת מפרספקטיבה יהודית מעניינת תוך שילוב הנושאים הנפיצים הללו יחד.

הקשר של הקנאביס ליהדות הוא אדוק, ועם היסטוריה שמגיעה עד לתהליך הכנת הקטורת בבית המקדש. ועכשיו, 'לאור' מקווים להתחיל מסורת חדשה עם "סדר הקנאביס" הרשמי.

ליל סדר קנאביס

שולחן הסדר של משפחת קאופמן

לאחר שאירחו את סדר הקנאביס הראשון למבוגרים בלבד בשנת 2015, גם השנה חידשו הזוג קאופמן את הטקסט של ההגדה ההיסטורית. והם מסבירים מה עומד מאחורי הרצון שלהם לחקור את הקשר הרוחני של הקנאביס עם פסח, ומה הופך אותו לחלק מקובל מליל הסדר היהודי שלהם.

"זאת הייתה חוויית כתיבה משותפת לי ולבעלי, הרעיון עלה לנו מפני שרצינו למצוא דרך לדון במלחמת הסמים הכושלת, ובהזדמנות זו להצית דיאלוג אמיתי על כל החירויות",

אומרת קלייר קאופמן בראיון למגזין המידע המפורסם The Cannabist

"החירות זה מה שאנחנו חוגגים בפסח, אז בעצם זה האירוע המושלם לשלב בו קנאביס"

marijuana-matzo-passover-cannabis-seder-dinner

מצת קנאביס משולחן הסדר של משפחת קאופמן

הנוסח ה'מעודכן' בן 30 הדפים של 'סדר פסח קנאביס' אמנם לא נתמך מבחינה הלכתית, ובטח שלא מאושר על ידי רב כלשהו, אבל הוא מכיל את כל הסימנים שנמצאים בהגדה סטנדרטית שאנחנו מכירים מליל הסדר, בהם מציינים את השחרור של היהודים מעבדות לחירות במצרים העתיקה.

"זה היה חשוב לנו מאוד שזה יהיה סדר כשר, ועם כל הטקסט המסורתי בשלמותו. פשוט הוספנו את הכיף של הקנאביס. ורק בגלל שהוספנו כיף, לא אומר שאנחנו לא לוקחים את זה ברצינות", אומרת קלייר קאופמן.

הסדר מתחיל עם מכתב פתוח עבור המשתתפים – עם כתב ויתור משפטי, (צריכה באחריות אישית בלבד, מבוגרים מעל גיל 18, נהיגה באחריות לאחר הסדר, וכדומה) ובין השאר אפשר למצוא שם גם עצות למוזיקה מומלצת להאזנה בזמן הסדר, כמה קנאביס מומלץ לצרוך, זנים מומלצים, ועוד.

אז תשכחו מהסדר הרגיל שמתחיל בשירה וברכה על כוס היין הראשונה, ואתם מוזמנים להתחיל בברכה הראשונה לפי סדר הקנאביס החדש: "בורא עשבי בשמים".

שיתוף הכתבה במייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


CAPTCHA Image

Reload Image