ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
ב

מציאות מדומה וקנאביס – חוויה עמוקה ואמיתית יותר

שתפו את החברים

לא לפני זמן רב, שימוש בקנאביס למטרות פנאי ואטרקציית מציאות מדומה (VR) נראו כמו שני חלומות רחוקים ולא הגיוניים, כמעט באותה המידה. כיום, צרכנים נלהבים של קנאביס ומציאות מדומה ממזגים בין השניים, בטענה שהם משלימים אחד את השני בצורה מושלמת…

לא לפני זמן רב, שימוש בקנאביס למטרות פנאי ואטרקציית מציאות מדומה (VR) נראו כמו שני חלומות רחוקים ולא הגיוניים, כמעט באותה המידה. כיום, צרכנים נלהבים של קנאביס ומציאות מדומה ממזגים בין השניים, בטענה שהם משלימים אחד את השני בצורה מושלמת ויוצרים חוויה וירטואלית מהנה ועוצמתית יותר.

מציאות מדומה, או VR (קיצור של Virtual Reality), היא תוכנת סימולציה מלאה של סביבה, המקיפה את המשתמש ב-360 מעלות, ומופעלת באמצעות חומרה של קונסולת משחק.

בשל עומק הפירוט והעובדה שהמשתמש מוקף מכל הכיוונים ב-“מציאות” שיוצרת עבורו התוכנה, הוא מקבל אשליה של הימצאות פיזית בסביבה הווירטואלית אותה מריצה ההדמיה, שלעיתים כל כך אמיתית שאפשר להיטמע בה ולהתנתק לחלוטין מן העולם שבחוץ. מערכות מציאות מדומה אחדות יציגו עלילה בדיונית וחלופית לעולם שבו אנו חיים, כמו במשחקי מחשב המיועדים ליצור בידור חווייתי, בעוד אחרות “משגרות” אותנו לסביבה שאכן קיימת בעולם הממשי, כגון סימולטורים לצורכי לימוד או אימון.

מציאות מדומה
השילוב בין קנאביס למציאות מדומה. מעורר את החושים ומעצים את החוויה

סביבות של מציאות מדומה בטכנולוגיות שונות פותחו כבר בשנות ה-80 בגרסאות ראשוניות ודלות ביותר, אך הן לא עוררו עניין ציבורי רב. בשנים האחרונות התחום התפתח, ונפתחו יותר ויותר בתי עסק ברחבי העולם אשר מציעים סוגים שונים של משחקים בטכנולוגיות VR, כבר לא בתוך קסדות ענק אלא באמצעות משקפיים מיוחדים וקלילים.

שילוב מגן עדן – איך הקנאביס נכנס לתמונה?

סבן גריי (Seven Grey), מייסד חברת האמנויות והבידור ‘Seven Ghosts’ וחברת הקנאביס ‘JADE’, עוסק מזה שלוש שנים בניסיון ומחקר במטרה לשלב בין מציאות וירטואלית וקנאביס.

בעברו, ניהל גריי מרכז למציאות מדומה בלוס אנג’לס, בו נהגו לקיים מגוון רחב של אירועים, שהפופולארי ביותר בהם היה ‘אמסטרדם הקטנה’ – אירוע בו הוצעו לאורחים מגוון אטרקציות כגון: בר קנאביס, משחקי מציאות מדומה, משחקי לוח, מוסיקה חיה ועוד. למרות שהמקום נסגר, חברת ‘Seven Ghosts’ עדיין מארחת את ‘אמסטרדם הקטנה’ ואירועים אחרים המוגדרים ידידותיים לצרכני קנאביס – כולל ארוחות מבוססות וויד ומסיבות חג מולד ירוקות – במספר לוקיישנים שונים בארה”ב.

גריי מספר שהבחין פעמים רבות כי אנשים שמתמסטלים לפני שהם נכנסים לעולם המציאות המדומה, נוטים להיות רגועים יותר ופחות מודאגים ומוטרדים בנוגע לאופן בו הם עשויים להיתפס בעיני “האנשים בחוץ”, ובעקבות כך היה מעוניין לחקור את האפשרות לשלב את הטוב משני העולמות.

“אני אוהב לתת לאנשים הזדמנות לנסות להכנס לעולם המציאות המדומה אחרי שהם עישנו, ואני חושב שזו חוויה מיוחדת במינה,” מספר גריי בראיון שנערך עמו. “הקנאביס הופך את המשחק לאף יותר מופשט ממה שהוא בפועל, וגורם לשחקן להרגיש כמעט כאילו הוא נמצא בחלום. כמו כן, ניכרת עליה ברמת הגמישות והנינוחות בתנועה של השחקן, ועל אף שכל נושא המציאות המדומה הוא ייחודי בפני עצמו, ברור כי קנאביס מעניק לו ממד נוסף ומעצים את עומק החוויה.”

חברת Grassfed – מארגנת אירועי קנאביס שונים, גאווה ישראלית

עוד חברה שמציעה שילוב בין קנאביס למציאות מדומה, היא ‘Grassfed‘, חברה אמריקאית שנוסדה בשנת 2016 על ידי שני ישראלים בשם דן בראונשטיין ותומר גרסיאני. החברה מפיקה אירועים ידידותיים ל-420, הכוללים מופעי סטנד-אפ והצגות, ארוחת טעימות של מאכלים המכילים קנאביס (אדיבלס), וכמובן גם אולמות VR.

“גם הקנאביס וגם המציאות המדומה מציעים חוויה עמוקה ומשמעותית, שניהם מצויים בתהליך של התפתחות, ועומדים להפוך לחלק בתרבות המיינסטרים,” טוען גרסיאני. “אנו מאמינים שצריכה מודעת ואחראית של קנאביס מחדדת את החושים, מגבירה את היצירתיות, ומסייעת להפוך את חוויית המציאות המדומה להרבה יותר מציאותית וחיה.”

מחקרים מראים ששימוש בקנאביס גורם למרבית האנשים לחוש פחות ביישנים ומאופקים, ובעקבות צריכתו הם גם נעשים פחות לחוצים בזמן והמון פעמים אף מאבדים את תחושת הזמן, מה שמאפשר להם באמת להתמסר לחוויה ולהקדיש את כל כולם למשחק.

התרומה של השפעת הקנאביס לחוויית המציאות המדומה מחוללת פלאים, ולא רק גורמת לשחקן לחוש יותר משוחרר ומשועשע, אלא מעצימה את התחושות ומחדדת את החושים. השפעת הקנאביס עוזרת לאדם להתנתק מהמציאות והסביבה המקיפה אותו, לא לחשוב על חיי היומיום או על האופן בו הוא נתפס בעיני השחקנים האחרים, ופשוט ליהנות מכל הטוב שיש לעולם המופלא של המציאות המדומה להציע.

סאטיבה או אינדיקה – מה כדאי לעשן לפני כניסה למציאות מדומה?

בהתבסס על עשרות המלצות ברשת, הזן האולטימטיבי לעישון לפני יציאה למסע וירטואלי, הוא זן שמזכיר את ‘OG KUSH’ המיתולוגי – זן היברידי המשלב סאטיבה ואינדיקה באופן שווה עד כמה שניתן.

הרעיון לשלב בין סוגי הזנים והשפעותיהם, נובע מכך שזנים מבוססי אינדיקה אינם מומלצים לבדם לפני חווית VR, היות והם עשויים לגרום לשחקן להיות מנומנם ותשוש במהלך המשחק. במקביל, רצוי להמנע גם מזנים בהם הסאטיבה דומיננטית מדי, בכדי לצמצם מקרים של פרנויה או התקפי חרדה, שעשויים להופיע בקרב חלק מהמתנסים ב-VR בפעם הראשונה.

זני קנאביס - אינדיקה או סאטיבה
זן היברידי – מקום טוב באמצע המאפשר ליהנות משני העולמות

זן היברידי יציב, שאינו עשיר מדי ב-THC (מקסימום 15%) נמצא במקום טוב באמצע, והשפעתו מאפשרת לשחקן ליהנות מכל העולמות ולא לתת לחלק מתופעות הלוואי השליליות של הקנאביס להשפיע על חווית המשחק.

אם אין לכם ‘OG KUSH’ בשלוף, נסו לבחור בזן היברידי (60-40 או 50-50) דומה, בעדיפות לכזה המכיל גם 1-2% של CBD. השפעתו של ה-CBD תסייע לשכך את אופיה הפסיכואקטיבי של ההשפעה, ותתרום לשקיעה באווירה רגועה ועמוקה.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות