4

27 אפריל 2017

לראשונה: משתמשים בטלגראס מקבלים זימון לחקירה במשטרה

image

קבוצות ה"טלגראס" שנפתחות על ידי פעילי הלגליזציה באפליקציית המסרים "טלגרם", עושות כאב ראש רציני למשטרת ישראל, ונראה שהמשטרה לא מוצאת דרך לעצור את המסחר האדיר בקנאביס, שמתבצע באפליקציה באופן גלוי לעיניהם המופתעות של חוקרי הסייבר.

קשה להאמין שפעילות כזו תימשך לאורך זמן ובאופן פומבי שכזה, וסביר להניח שהמשטרה כבר פועלת בדרכה שלה כדי לנסות ולעצור את התופעה הזו. במיוחד לאור העובדה שסמים אחרים נמכרים שם ללא מפריע, או שלמעשה קטינים יכולים להזמין פרחי קנאביס בלי פיקוח ואחריות על שום שלב במהלך העסקה.

תמונה 3

טלגראס 1

 

תמונה 4

 

תמונה 5

אתמול, לראשונה התקשרו מהמשטרה לכמה מהמשתמשים באפליקציה שחברים בקבוצות הטלגראס, והזמינו אותם לחקירה במשטרה. הסיבה לזימון היא אחד הסוחרים שנתפס במהלך עסקה שביצע עם אחד המשתמשים, וככל הנראה המשטרה שמה את ידה גם על מכשיר הסלולר שהיה בידו.

לידי 'קאנה' הגיע מידע שחלק גדול מה'לקוחות' של הסוחר שנעצר, קיבלו השבוע זימון לחקירה ורבים נוספים צפויים לקבל זימון בימים הקרובים. אחד המשתמשים האפליקציה איתם שוחחנו מספר על המפגש עם המשטרה.

"בתחילת השבוע קיבלתי טלפון מחוקר במשטרת תל אביב שביקש ממני להגיע מיידית לתחנת המשטרה לצורך חקירה, ולא הובהר לי מאיזו סיבה. כשהגעתי לחקירה נשאלתי שאלות רבות על דרכי הצריכה וההתארגנות שלי, כמובן שלא סיפקתי שום מידע רלוונטי, אבל הוצגו בפני צילומי מסך של ההתכתבויות שלי בטלגראס עם הסוחר.

טלגראס 2

לא בטוח איך המשטרה מתכוונת להילחם בזירת המסחר החדשה שקמה פתאום, אבל נראה שנעשים ניסיונות מצד המשטרה כדי למנוע את הפעילות הזו, בשבוע שעבר גם פורסמו פרטיו של סוכן סמוי שחדר לקבוצה והפליל חלק מהסוחרים.

שיתוף הכתבה במייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


CAPTCHA Image

Reload Image

תגובות לכתבה

    1. לא בטוח שזה העניין שאיפשר איתור המשתמשים..הסבר נדרש.
      לדעתי איתרו אותם כיוון שלא הוסיפו שם משתמש. האנונימיות שלך מובטחת תחת שם משתמש.