ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish

קאנה – הידרושופ: הקשר האפל “נחשף”

שתפו את החברים

היי, זה יאיר רביב, בימים האחרונים קיבלנו מספר פניות מאנשים עם תהיות לגבי הקשר בין “קאנה – העמותה הישראלית לקנאביס אחראי” ל”הידרושופ – רשת חנויות הגידול המובילה בישראל”. מהפניות עולה כאילו יש פה סוד גדול ואפל שמישהו חשף, כאשר בפועל…

היי, זה יאיר רביב, בימים האחרונים קיבלנו מספר פניות מאנשים עם תהיות לגבי הקשר בין “קאנה – העמותה הישראלית לקנאביס אחראי” ל”הידרושופ – רשת חנויות הגידול המובילה בישראל”. מהפניות עולה כאילו יש פה סוד גדול ואפל שמישהו חשף, כאשר בפועל שום דבר מעולם לא הוסתר – כן, בהחלט יש קשר בין הידרושופ לקאנה קשר שמעולם לא הוסתר, וכאן נסביר בדיוק את הקשר בתקווה לשים סוף ל”שמועות” אלו.

דבר ראשון, הבהרה – כאשר מקימים עסק בישראל אחד התנאים שיש לעמוד בהם הוא שהעסק “יעסוק בכל עיסוק חוקי” כלומר עסק, לא יכול לעסוק בפעילות שאינה חוקית ואינו יכול לפעול לשינוי חוק. עמותה, לעומת זאת יכולה לפעול בדרכים שונות לטובת שינוי חוק. אז למעשה “קאנה” – כעמותה, יכולה לפעול לשינוי מדיניות הקנאביס בחוק, העלאת השיח הציבורי, והנגשת מידע בנוגע לצמח הקנאביס. את כל זה, הידרושופ כעסק אינה יכולה לעשות.

אז איך עמותת ‘קאנה’ מתחברת לחברת ‘הידרושופ’?

יאיר רביב

תכירו: יאיר רביב (זה אני), חובב קנאביס, פעיל לגליזציה. לשעבר מנהל פיתוח עסקי בחברת היי-טק גדולה, יבואן של מכשירים לאידוי קנאביס, וכיום גם מנהל חנות של הידרושופ, אחד ממייסדי ‘קאנה – העמותה הישראלית לקנאביס אחראי’ וממחברי הספר “המדריך הישראלי לגידול קנאביס”.

פלג פסטיג

תכירו: פלג פסטיג פעיל לגליזציה משנת 1998, משקיף בקלפי מטעם “עלה ירוק” בבחירות לכנסת ה-15 בשנת 1999, ממייסדי ‘הידרושופ’, שהיא רשת הגידול הראשונה והגדולה בישראל, ואחד ממקימי קאנה – העמותה הישראלית לקנאביס אחראי  וממחברי “המדריך הישראלי לגידול קנאביס”.

פלג ואני מכירים שנים רבות, עוד מימי הפורומים העליזים בהם חובבי הקנאביס בישראל חלקו מידע על איך לגדל את הצמח בצורה הכי איכותית, דרך קניות בסניף הראשון של הידרושופ ברח’ טשרניחובסקי בתל אביב, ושנים לאחר מכן גם בפעילות לשינוי מדיניות הקנאביס בחוק. שנינו מאוד אוהבים לגדל את הצמח ומאמינים שגידול עצמי הוא הדרך לשינוי המעמד החוקי שלו.

איך הוקמה עמותת קאנה?

במפגש מקרי בהפגנת לגליזציה קטנה שארגנה ‘ליאורה גלבר מנהלת דף הפייסבוק “עצרת המונים – לגליזציה עכשיו”, דיברנו על גידול קנאביס, ופלג טען שלמעשה רוב האנשים לא מגדלים כי הם חושבים שזה מסובך במיוחד. ואז עלה רעיון שנועד להנגיש את נושא גידול הקנאביס בישראל. הרעיון הזה נפל בעקבות העלות הגבוהה שלו, ובמקומו פלג הציע להקים עמותה – וכך ייסדנו את עמותת קאנה. באותה תקופה עוד עבדתי בהיי-טק והבנתי שעומס העבודה לא יאפשר לי לנהל את קאנה, אז החלטתי לפתוח ולנהל סניף של הידרושופ באשקלון. העבודה יחד עם חברת הידרושופ, אפשרה לי לנהל את עמותת קאנה – שפועלת בכל המישורים האפשריים לשינוי החוקים הקיימים כיום, ולהעלאת המודעות לצריכה אחראית של קנאביס.

‘קאנה – העמותה הישראלית לקנאביס אחראי’

מה אנחנו עושים בעצם?

קאנה עוסקת במגוון פעילויות לקידום מדיניות אחראית של הממשלה כלפי יותר ממיליון צרכני קנאביס לצורכי פנאי, ועבור עשרות אלפי מטופלים שצורכים קנאביס להקלה על כאבים ובעיות רפואיות שונות. בין היתר הוצאנו גם את “המדריך הישראלי לגידול קנאביס”, שהוא הספר הראשון בעברית בנושא זה, וגם הפקנו את סופ”ש סרטי קנאביס” בסינמטק תל אביב. בנוסף ‘קאנה’ עוסקת במגוון פעילויות לשינוי המדיניות והחקיקה בארץ, והפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס.

עמותת קאנה מפעילה ומנהלת גם מגזין תוכן שמיועד לכלל צרכני הקנאביס בישראל, ובו מידע עדכני על חדשות, מדריכי גידול, עסקים בתחום הקנאביס, ותוכן מקורי שנכתב על ידי צוות כותבים מקצועי, ומטרתו העיקרית היא להביא לכם מידע נכון ומאומת מבלי להתפשר.

מי מממן את הפעילות שלנו?

קאנה לא מגייסת תרומות באף מקום, וכל המימון של הפעילות שלנו מגיע מכיסנו הפרטי ושנינו עובדים בהידרושופ .

חברת ‘הידרושופ’

הידרושופ נולדה בשנת 2001 ומספקת ציוד לגידול ביתי מעל ל-15 שנים בהצלחה רבה, ומחזיקה כיום ב-13 סניפים מהגולן ועד אילת. הידרושופ היא גם החנות הראשונה בארץ שסיפקה ציוד לגידול ביתי מתקדם. הידע והניסיון שנצבר לאורך השנים בכל תחומי הגידול הביתי והמסחרי משמש להדרכה ולייעוץ ללקוחות. החברה מייצרת בעצמה חלק מהמוצרים, וחרטה על דגלה לעבוד עם המוצרים האיכותיים ביותר שקיימים בשוק.

קאנה הידרושופ
היחידים בארץ עם פעילות בכל המישורים להעלאת המודעות לגידול וצריכה אחראית של קנאביס

אז הנה הקשר בין קאנה להידרושופ. אם יש למישהו שאלות נוספות הוא מוזמן לשאול אותם בתגובות ונשמח לענות.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

Font Resize
Contrast