ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish

11 תוספי הפריחה הכי טובים בעולם להגדלת יבול הקנאביס

שתפו את החברים

כמגדלי קנאביס המטרה שלנו היא פרחים, כמה שיותר, ובאיכות הכי טובה שאפשר. פרחים גדולים ושמנמנים מלאי טעם וארומה נוטפי קריסטלים ומלאי קנבינואידים. הבסיס לפרחים יפים הוא צמח חזק ובריא, חשוב להקפיד על תנאי גידול מעולים מההנבטה ולכל אורך שלב הגדילה כך…

כמגדלי קנאביס המטרה שלנו היא פרחים, כמה שיותר, ובאיכות הכי טובה שאפשר. פרחים גדולים ושמנמנים מלאי טעם וארומה נוטפי קריסטלים ומלאי קנבינואידים. הבסיס לפרחים יפים הוא צמח חזק ובריא, חשוב להקפיד על תנאי גידול מעולים מההנבטה ולכל אורך שלב הגדילה כך שתהיה לנו תשתית לפריחה חזקה.

לא משנה באיזו חברת דשנים אתם משתמשים, ניתן להוסיף תוספי פריחה שיגבירו את ייצור החומרים הפעילים, ואף ישפיעו על איכות וכמות היבול הסופי. חשוב להשתמש בזהירות בתוספי PK מכיוון שאפשר להגיע אתם בקלות למצב של דישון יתר, שזו אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל מגדלים.

כשלושה שבועות לאחר תחילת הפריחה, הצמחים יגיעו לשיא גודלם ויפסיקו לצמוח לגובה ולרוחב, והאנרגיה שלהם תופנה ליצירת פרחים. כאשר הצמח נכנס לשלב הפריחה רצוי להשתמש בדישון פריחה ובתוספים אשר יגדילו את כמות ואיכות היבול. בשלב הזה זרחן (P) ואשלגן (K) הופכים להיות קריטיים מכיוון שהם אבני הבניין של הפרחים. זרחן ואשלגן מעודדים פריחה והבשלה. לרוב חברות הדישון יהיה תוסף PK – כחלק מסדרת הדישון, ובדרך כלל הוא נקרא  PK 13/14.  

תוספי פריחה מתחלקים לשתי קבוצות עיקריות: עם PK ובלי PK.

  • תוספי PK מגדילים את מינון הזרחן והאשלגן הזמינים לצמח ועל ידי כך גורמים לצמח להשקיע אנרגיה בפרחים ולא בגדילה הירוקה כמו גזע, ענפים, ועלים.
  • תוספים נטולי PK הם תוספים שנועדו לשנות תהליכים בצמח כמו להכניס אותם מהר יותר לפריחה או הגדלת כמות הסוכרים בפרחים, על מנת לשפר את הכמות והאיכות שלהם.

במאמר זה נסקור כמה תוספי ודשני פריחה מומלצים הזמינים לרכישה בישראל. נתחיל ביהלום שבכתר- בלומבסטיק:

BloomBastic של חברת אטאמי הוא תוסף לסוף הפריחה שמגיע בגרסה מינרלית עם PK 20-21 וגרסה אורגנית עם PK 9-12.  להעמיס PK על צמח זו לא דבר חכם לעשות, יש בשוק כמה מוצרי PK עם ערכי דישון גבוהים יותר. אבל מה שמיחד את בלומבסטיק משאר תוספי הפריחה, הוא הקוקטייל של ביו-מינרלים ומאיצים – אשר מאפשרים לצמח לקלוט את כל ה-PK הזה, ובנוסף להעלות את רמת הסוכרים בפרחים. ‘בלומבסטיק’ מגדיל את היבול ומשפר את איכות הפרחים, הטעם, הריח וההשפעה. בלומבסטיק הוא תוסף הפריחה הנמכר ביותר בישראל בהפרש ניכר מכל מוצר אחר. יש לא מעט מגדלים שמשתמשים בבלומבסטיק לקראת סוף מחזור הגידול, ללא קשר לסוג הדישון שהם משתמשים בו, כולל מגדלים אורגניים.

atami בלומבסטיק

זרחן ואשלגן חיוניים לפריחה אבל מעבר להם יש מגוון שלם של חומרים שיכולים לשפר את היבול, בעיקר חומצות אמינו מהם עשויים החומרים הפעילים בצמח, כמו גם לשפר את עוצמת הטרפנים שאחראים לטעם ולריח של הפרחים. המוצרים הבאים שנסקור פחות מתמקדים ב-PK ויותר בחומצות אמינו ומיקרו-אלמנטים.

BioBizz Top Max תוסף פריחה אורגני לכל תקופת הפריחה. טופ מקס הוא תוסף חומצות הומיות  ופולביות המעלות את ריכוז הסוכרים בפרחים ומעודדים יצירת פרחים גדולים ודחוסים יותר. טופ מקס הוא חלק מטבלת הדישון הבסיסית של ביוביז אבל יש מגדלים רבים שמשתמשים בו כתוסף לסדרות דישון אחרות.


topmax-family-26mar2012

שימוש: 1 מ”ל לליטר מים מהשבוע הראשון לפריחה. בשבועות האחרונים מעלים את המינון ל-4 מ”ל לליטר

HESI Boost – מעודד פריחה שמכניס את הצמח לפריחה מוקדם יותר ויוצר מוקדי פריחה נוספים. בנוסף, הסי בוסט הוא דשן פריחה עדין לשימוש בריסוס עלוותי. בוסט מעלה את כמות הסוכרים בפרחים ומשפר את מצבו הכללי של הצמח.

HESI-Boost

שימוש: 1-2 מ”ל לליטר בשבוע הראשון לפריחה ולאחר מכן הפסקה של שבועיים ושימוש עד סוף הפריחה.

GHE Bio Bloom – מעודד פריחה אשר משפר את ניוד חומרי התזונה בצמח וספיגת הסידן. מגדיל את גודל העלים ועל ידי כך משפר את תהליך הפוטוסינתזה. מומלץ מאוד למגדלים בהידרופוניקה.

ghe-biobloom-Img_Principale_26080

 

שימוש: 1 מ”ל ל 5 ליטר בשבועות 5-1 לפריחה

Ripen GHE  תוסף סוף פריחה אשר נועד לזרז ולשפר את הבשלת הפרחים. רייפן מאותת לצמח שהוא קרב לסוף מחזור החיים שלו ומעודד יצירת טריכומות וטרפנים אשר ישפרו את איכות הפרחים. לרייפן יתרונות רבים בגידול פנים וגידול חוץ. ניתן להשתמש בו על מנת להאיץ את הבשלת הפרחים במידה ואנחנו רוצים לסיים את מחזור הגידול מהר יותר.

ghe-ripen-Img_Principale_25757

שימוש: 6 מ”ל לליטר מים בעשרת הימים האחרונים לפריחה. השקיה כן והשקיה לא.

חברת Advanced Nutrients ידועה ככזאת אשר מייצרת מוצרים בעלי תפקיד מאוד נקודתי, ובין היתר יש להם רשימה ארוכה של תוספי פריחה שכוללים:

Coco-Coir-safe-bottles

Bud Ignitor  תוסף תחילת פריחה. נועד להכניס את הצמח לפריחה מוקדם יותר ויצירת יותר מוקדי פריחה על הצמח. זה אמור לייצר יותר פרחים, ובגלל שהצמח נכנס לפריחה מוקדם יותר הם יהיו גדולים יותר.

שימוש: 2 מ”ל לליטר מים בשבועיים הראשונים לפריחה.

Bud Candy  בשיא הפריחה, הצורך של צמח הקנאביס בפחמימות עולה על יכולת ייצור הפחמימות שלו. ככל שהצמח מקבל יותר אור, חומרי תזונה ופחמן דו חמצני כך עולה גם הצורך שלו בפחמימות. תוספת הפחמימות הנכונות בזמן הנכון תעלה את מסת הפרחים ותשפר את הטעם שלהם. באד קנדי מכיל פחמימות מסוגים שונים כמו גם חומצות אמינו וחמצות פולביות, אשר נועדו לספק לצמחים את הסוכרים שהם זקוקים להם בזמן הפריחה, על מנת להוציא מהם יותר יבול באיכות גבוהה יותר. באד קאנדי הוא תוסף אורגני לשימוש בהשקיה בלבד.

שימוש: 2 מ”ל לליטר מים משבוע 1 עד 6 לפריחה.

Big bud  תוסף אמצע פריחה בעל מינון נמוך של זרחן ואשלגן בתוספת חומצות אמינו. הנוסחה של Big Bud נועדה לא רק להעמיס PK אלא גם לעזור לצמח לספוג את היסודות האלה. ביג באד נועד ליצור פרחים גדולים ודחוסים באיכות גבוהה.

שימוש: 2 מ”ל לליטר מים בשבועות 2 עד 4 לפריחה.

Bud factor X  תוסף שתפקידו העיקרי הוא לשפר את איכות הפרחים על ידי עידוד יצירת טריכומות וטרפנים שהם החומרים הנותנים לפרחים את הטעם הייחודי להם. שימוש ב-Bud Factor X  יגרום לפרחים שלכם להראות כאילו הם מצופים בסוכר מרוב שהם מלאים בטריכומות.

שימוש: 2 מ”ל לליטר לכל אורך הפריחה.

Nirvana  תוסף פריחה אורגני המכיל גואנו (צואת עטלפים), 22 סוגי חומצות אמינו, אצות, מחצב טבעי בשם “אזומייט” (Azomite) ועוד רשימה ארוכה של חומרים פעילים שנועדו להפוך את הפרחים שלכם לגדולים ואיכותיים יותר. נירוונה הוא תוסף אורגני לחלוטין המתאים לשימוש בהשקיה או דישון עלוותי (ריסוס העלים).

שימוש: 2 מ”ל לליטר מים משבוע שלישי עד השישי לפריחה.

Overdrive  תוסף סוף פריחה שנועד להוציא את המקסימום מהפרחים. לרוב משתמשים בו בעקבות יבול לא מספק בעקבות בעיות בגידול. במידה והפוטנציאל הגנטי מוצה מבחינת גודל, אובר-דרייב ישפר את איכות הפרחים על ידי תוספת טריכומות וטרפנים.

שימוש: 2 מ”ל לליטר מים בשבועיים האחרונים לפני השטיפה.

thc full

מעבר למוצרים שניתן לרכוש בחנויות גידול, יש מגדלים אשר מוסיפים לתמיסת ההשקיה שלהם דִּבְשָׁה’ (מולאסה) שזה סירופ סוכר סמיך, שנוצר כתוצאה מבישול ממושך של מיץ קנה סוכר או סלק סוכר. לרוב עושים זאת כתחליף לתוספי סוכר כמו ‘Bud Candy’ או ‘Top Max’ של ביוביז. כאשר משתמשים במולאסה צריך לוודא שהיא אינה מכילה גופרית אשר עלולה לפגוע בצמחים שלנו. מעבר לכך מולאסה עלולה להכיל חומרים שהצמח אינו יכול לפרק ונוכחות שלהם במצע הגידול תמשוך מזיקים.

לבסוף, כשהקציר יביא איתו את יבול שמנמן מלא טעם וארומה שאתם גידלת במו ידכם, זו התמורה הטובה ביותר להשקעה בתוספי פריחה.

באילו תוספים אתם נוהגים להשתמש במהלך של הפריחה? שתפו אותנו בתגובות

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
שינוי גודל גופנים
ניגודיות