3

24 מאי 2017

4 דרכים לדעת שאתם מעשנים קנאביס נגוע בעובש

image

 קנאביס נגוע בעובש הוא לא עניין נעים. עובש משחרר כימיקלים רעילים ומזיקים, ואלה עלולים להשפיע על בריאותו של אדם במגוון דרכים, לרבות זיהום ריאתי ותגובות אלרגיות. הישמרות מפני פרחים עם עובש חשובה לצרכנים למטרות בריאותיות. יחד עם זאת, אנשים שהמערכת החיסונית שלהם ירודה חשופים לנזק חמור יותר, ואנשים שצורכים קנאביס רפואי נמצאים בקבוצת סיכון גבוהה יותר מבחינה זאת, והחשיפה לעובש מסוכנת להם עוד יותר.

הנה ארבע דרכים שיעזרו לכם להישמר מעובש על הקנאביס שלכם

  1. צבע

עובש בפרח קנאביס: נראה גם כאבקה לבנה

אחת הדרכים הברורות ביותר לבחון נוכחות של עובש היא בחיפוש אחר סימנים ויזואליים. אבקה לבנה מנוקדת או פלומה ירוקה אפרפרה הם סימני היכר חיצוניים לעובש. כשמגדלים צמחים חשוב לבדוק באופן תדיר וקבוע שהם לא מפתחים עובש. אם נבחין בזה בשלב מוקדם מספיק, ייתכן שניתן יהיה להציל את הצמח, בעוד שבשלבים מתקדמים, צמחים שנפגעו מעובש יינזקו בצורה קטלנית יותר ועלולים להרוס את כל התפרחת. עובש נודד באמצעות נבגים ויכול להדביק צמחים שנמצאים באותו החלל, ובתנאים המתאימים הנבגים יהפכו לפטריה (עובש).

שימוש בזכוכית מגדלת ותאורה יסיעו לכם לאתר עובש בשלבים ראשונים ולנטרל אותו.

  1. ריח

למרבית זני הקנאביס יש ארומה טבעית ומתוקה, אבל אם יש לפרח ריח של לחות ורטיבות, או פשוט ריח  מעט מוזר זאת סיבה טובה להתחיל לחשוד. פרחים מיובשים שיש להם ריח של כאלו  שזה עתה נגזמו, גם הם סיבה לדאגה. ארומה של פרחים טריים טרי ייכולה להיות סימן היכר לכך שהקנאביס לא יובש ואוחסן כראוי. קנאביס שלא יובש ואוחסן כראוי נמצא בסיכון גבוה יותר לפתח עובש.

   3. תחושות

תחושת אי נעימות בחזה או לחצים או כאבים לאחר עישון או אידוי קנאביס זה כבר לא סימן טוב. צריכה של קנאביס נגוע בעובש עלול לגרום לבעיות אלה, וגם אם הוא גודל עם  דשנים פגומים, או חומרי הדברה, במקרה של כאבים או תחושות כאלו, נסו שלא לצרוך את הפרחים האלו.

  1. אלרגיות

אלרגיות כמו דלקות עיניים, ליחה, גדר בגרון או בפה יכולות להוות הסיבה של חשיפה לעובש ופטריות רעילות.. במידה והאלרגיות מתגברות וזו תגובה לא רגילה אצלכם לשימוש בקנאביס, אז נוכחות של עובש סבירה בהחלט.

מה לעשות אם כבר עישנתם פרחים עם עובש?

לכל אדם יש את תגובה ספציפית לחשיפה לעובש. מי שמהערכת החיסונית שלו מעורערת חשוף יותר וחשוב שיגיע לרופא במידה ויש חשד לחשיפה לעובש ומופיעים תסמינים חמורים. חשוב לשים לב גם לקנאביס שאתם צורכים וגם לתסמינים שמאפיינים את החשיפה לעובש, כך שבמידה וקיימים תפנו לקבלת טיפול רפואי. התסמינים של חשיפה לעובש כוללים:

  • שיעול
  • דימום מהאף
  • כאבים בחזה
  • סחרחורות ואובדן שיווי משקל
  • חום
  • בחילה ותחושה כללית לא נעימה

שיתוף הכתבה במייל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.


CAPTCHA Image

Reload Image

תגובות לכתבה