ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
גריינדר מקססה קססונית קנאביס

בלי לטחון את המוח – איך בוחרים את הגריינדר המושלם?

שתפו את החברים

גריינדר לקנאביס או מטחנת קנאביס, היא אחת ההמצאות הנוחות והשימושיות ביותר עבור צרכני הקנאביס. הוא נוח, קומפקטי, יעיל וחסכני. אבל כמו בכל דבר, גם בעולם הגריינדרים ישנו מבחר עצום שעשוי לבלבל אפילו את המנוסים בינינו. אז איך בוחרים גריינדר שהכי…

גריינדר לקנאביס או מטחנת קנאביס, היא אחת ההמצאות הנוחות והשימושיות ביותר עבור צרכני הקנאביס. הוא נוח, קומפקטי, יעיל וחסכני. אבל כמו בכל דבר, גם בעולם הגריינדרים ישנו מבחר עצום שעשוי לבלבל אפילו את המנוסים בינינו. אז איך בוחרים גריינדר שהכי מתאים לכם? 

אז נכון, צריך לדעת להסתדר בשטח גם כשאין גריינדר בסביבה, בימים קשים שצריך לאלתר ולהכין קססה עם מספריים של בית ספר ודף A4, אבל בשביל כל שאר המקרים – אין תירוץ. קססה טובה אפשר להכין רק עם גריינדר טוב.

איכות זו לא מילה גסה – למה חשוב לקנות גריינדר איכותי?

לכל אביזר בעולם הקנאביס ישנה השפעה, ולו קטנה, על חוויית העישון או האידוי. לפעמים גריינדר קנאביס איכותי ונוח יכול לעשות את כל ההבדל. כמו כן, מטחנת קנאביס איכותית עשויה להיות גם חסכנית בחומר.

גריינדר מקססה קססונית קנאביס
גריינדר מקססה קססונית קנאביס

כן כן, לטחון קנאביס באמצעות גריינדר טוב יכול לחסוך לכם כסף, פרחים וגם לא מעט עצבים. תערובת שמקוססת היטב יכולה לעזור לכם להאריך את חיי המדף של הפרח ולאפשר לכם לקבל חווית עישון חלקה ונעימה יותר בגרון.

אז בין אם אתם מעשנים, מאדים או אפילו מבשלים עם קנאביס – אתם צריכים גריינדר איכותי שיעשה בשבילכם את העבודה הקשה. גריסת קנאביס מגדילה את שטח הפנים של הפרח, מה שמסייע להצתה חלקה, אחידה ויעילה יותר של הקנאביס.

כמו כן, לרוב הגריינדרים יש משטח הפרדה (לרוב בתחתית הגריינדר) שמאפשר איסוף של קריסטלי השרף המכונים גם ‘קיף’ (וקרויים בטעות גם אבקנים) אשר מצטברים מהגריסות הקודמות. ניתן לבשל עם הקיף, לדחוס קיף, להכין איתו שמן או פשוט להוסיף אותו לקססה ולתבל קצת את הג’וינט.

גריסת קנאביס במטחנה טובה ואיכותית צריכה להיות הרגל קבוע עבור כל צרכן קנאביס. אחרי הכל, להוציא הון עתק על זן קנאביס איכותי וטעים ולטחון אותו באמצעות גריינדר מעפן זה קצת כמו לרכוש רכב יוקרה ולחסוך על איכות הדלק.

מה דלק זול עושה למכונית יקרה? נכון, הוא הורס אותה. כך גם עם קנאביס. אל תבזבזו פרחים יקרים על גריינדר צעצוע זול שעולה פחות מחבילת OCB, חבל.

גריינדר לקנאביס מקססה קססונית קנאביס
גריינדר לקנאביס מקססה קססונית קנאביס

אז עכשיו אחרי שסיימנו להפחיד אתכם על סכנות הגריינדר הזול, אנחנו כאן כדי להסביר לכם אילו שיקולים מרכזיים יש לקחת בחשבון לפני שרוכשים גריינדר חדש.

שיקולים אלה כוללים 3 מאפיינים חשובים עליהם נפרט בהרחבה:

– קלות השימוש

– עמידות ואורך חיים

– גודלו של הגריינדר

אם אתם שוקלים לפנק את עצמכם בגריינדר חדש, הנה 3 טיפים שיוכלו לסייע לכם למצוא את הגריינדר המושלם עבורכם.

1. נוחות מעל הכל – קלות השימוש

מיותר לציין כי אחד המאפיינים החשובים ביותר בגריינדר, הוא שהוא יהיה קל לשימוש. זו לא דרישה גבוהה מדי.

מספר וגודל השיניים במטחנה הם כנראה הגורמים החשובים ביותר התורמים לנוחות השימוש. השיניים של הגריינדר הן חתיכות הברזל הקטנות והחדות שבולטות מהמכסה ומהשכבה הראשונה של המטחנה.

השיניים צריכות להיות מפוזרות באופן שווה, כך שלא משנה היכן נציב את הפרח, כל גריסה תוביל בסופו של דבר למרקם אחיד וזהה. גריינדרים איכותיים נוטים להכיל כ-50 שיניים בתוך קוטר של 2.5 אינץ’. ככל שיש יותר שיניים, כך המרקם של הקססה ייצא עדין יותר.

טחינה דקה ועדינה היא אידיאלית כי היא מספקת קססה סמיכה ואחידה. כתוצאה מכך, ניתן להפיק את המירב מהקנבינואידים תוך שמירה על ניחוחו וטעמו הטבעי של הפרח גם כאשר מעשנים או מאדים אותו.

גריינדר מקססה קססונית קנאביס
גריינדר מקססה קססונית קנאביס

לצד מספר וגודל השיניים שבגריינדר, ישנה גם חשיבות רבה לצורת השיניים. השיניים לרוב מגיעות בצורת יהלום, ריבוע או פס ישר.

שיניים בצורת יהלום, כלומר רחבות יותר באמצע וצרות יותר בחלקן העליון והתחתון, הן אידיאליות. שיניים בצורת יהלום יבטיחו שהקססה גרוסה היטב ומוכנה כעת ליפול לשכבה התחתונה יותר במטחנה בקלות.

גם מיקום וצורת החורים הם גורמים חשובים המשפיעים על קלות השימוש בגריינדר. מדובר בחורים קטנים המפוזרים בין השיניים ומאפשרים את איסוף הקנאביס לשכבה מתחת שאוגרת את הקססה.

חור עגול הוא היעיל ביותר כי הוא מאפשר מעבר נוח יותר של פרחים מקוססים. חורים בצורות אחרות כמו אליפסה או מעוין, יכולים להעביר דרכים גושי פרחים לא מקוססים, מה שעשוי להוביל לשריפה לא אחידה של החומר.

לצד השיניים והחורים שבגריינדר, גם המגנטים המשמשים לסגירת המכסה הם שיקול חשוב. לרוב יש שני מגנטים: אחד במכסה ואחד בגריינדר עצמו. המגנטים צריכים להיות חזקים מספיק כך שיהיה ניתן להסתובב עם הגריינדר בתוך תיק מבלי שהוא ייפתח ויתפזר לכל עבר. אף אחד לא אוהב תיק מלא בקססה.

אין טעם במגנטים אם הם לא חזקים מספיק בכדי לשמור על אטימות הגריינדר גם בתנאי שטח. אבל מעבר לכך, התפקיד האמיתי של המגנטים מוכיח את עצמו ברגע שאנחנו משתמשים בגריינדר בכדי לפרק פרח עיקש וקשה. ככל שהמגנטים חזקים יותר, כך נדרשת פחות עבודה בסיבוב המטחנה.

2. נשמר לאורך זמן – עמידות ואורך חיים

גריינדרים לרוב עשויים מפלסטיק, מעץ או ממתכת. המטחנות הפופולריות ביותר עשויות ממתכת מסוג אלומיניום או טיטניום, מפני שהן נוטות להיות עמידות יותר, ולאגור את הקיף בצורה הטובה ביותר.

גריינדר
גריינדר

בעוד שהם נוטים להיות יקרים יותר מגריינדרים מפלסטיק, גריינדרים ממתכת יכולים לעמוד בפני החבטות והטלטלות שמגיעות עקב שימוש ממושך וקבוע. איכות הגריסה לא תיפגם ותישאר עדינה ממש כמו בשימוש הראשון. עם טיפול ותחזוק נכון, גריינדר טוב יכול לשמש אתכם גם לכל החיים.

3. הגודל כן קובע – גודלו של הגריינדר

עם זאת, גדול לא בהכרח אומר יותר טוב, לפחות לא בעולם הגריינדרים. כאן זה באמת תלוי מה אתם מחפשים. אם אתם הרפתקנים שאוהבים לטייל ולעשן בחוץ, גריינדר קומפקטי עם תא אחד יעשה את העבודה. והרפתקנים ביותר אף מעדיפים גריינדר כרטיס אשראי – שנכנס לכל ארנק

לעומת זאת, אם אתם צרכני קנאביס הארדקור שאוהבים לאסוף קיף ולגלגל בנחת מעל השולחן בסלון מבלי להתמודד עם תנאי שטח, לא תסתפקו בפחות מגריינדר גדול ונוח עם 3 שכבות או יותר.

גריינדרים מגיעים במגוון גדלים בין שכבה אחת ל-5 שכבות. מטחנות עם תא אחד הן בדיוק כפי שהן נשמעות: גריינדרים קטנים, בלי מקום לקיף או שכבת איסוף. אותם גריינדרים אמנם קומפקטיים אך פחות חסכניים וקשים יותר לניקוי.

גריינדרים בעלי 2 שכבות מורכבים משכבת גריסה ושכבת איסוף של הפרחים המקוססים (לא קיף). בגריינדרים אלה ישנם חורים המאפשרים לקנאביס המקוסס ליפול לשכבת האיסוף. סוג זה קצת יותר עבה אבל עדיין נוח לנשיאה. הם גם קלים יותר לניקוי מכיוון שהקנאביס נופל ולא נלכד בין השיניים.

גריינדר
גריינדר

גריינדרים בעלי 3 שכבות הם ברמה אחת מעל השניים הראשונים, כי הם כוללים שכבת איסוף תחתונה שמיועדת רק לאבקנים. השכבה התחתונה מופרדת באמצעות רשת דקה, שמאפשרת סינון של הקיף והפרדתו מפרחי הקנאביס המקוססים שבשכבת האיסוף.

מדובר במעין מרתף קטן בגריינדר שאוגר לכם את האבקנים. מצד אחד גריינדרים בעלי 3 שכבות נוטים להיות יקרים יותר, אבל מצד שני המחיר מוצדק כי הם אוגרים עבורכם את כל הקיף, חוסכים לכם כסף ועוזרים לכם למצות את המירב מפרחי הקנאביס. ניתן להשתמש בקיף במגוון דרכים בכדי לשפר את חוויית העישון.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 5

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

 1. לא אגרונום, אבל עדיין |

  אי אפשר לקחת ברצינות כתבה שמתייחסת לקיף כאבקנים.
  לקנאביס אין אבקנים.

  1. ג'וני סלומון |

   קריסטלי שרף, שים לב לניסוח. אבקנים זה שם מוטעה

 2. אורי |

  העיקר שיש, קנאביס חחחח

 3. Netta :) |

  הכי טוב גריינדר 2 שלבים, ככה אתה נהנה כל פעם מקססה איכותית עם קיף, ולא שומר את כל הטוב הזה רק לפעם בשבועיים שהלמטה מתמלא!

 4. אלי |

  לא מאמין שיש כתבה בלי הגריינר של MED
  הכי טוב בעולם מאפשר להכין פייסל תוך כדי הליכה
  מגיע עם מיכל שגם אם נופל לרצפה כאשר פתוח יש מצב שהחומר נשאר בפנים בגלל האורך שלו. מומלץ ביותר. איבדתי אחד כזה והרגשתי שאני חוזר 200 שנה אחורה בלעדיו. רצתי לרכוש חדש. יקר יחסית 80 בערך אבל שווה כל שקל. יש חיקויים סינים אבל לא אטומים באותה המידה. פעם אחת העירו לי על ריח ואז שמתי לב שלא סגרתי אותו עד הסוף. אטום לגמרי וכל פעם שפותחים אותו נהנים מהריח. הראשון היה סגול והוא בולט מידי אז קניתי שחור אבל קשה לראות כמה חומר עוד נשאר אז לא הייתי ממליץ על שחור

שינוי גודל גופנים
ניגודיות