ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
'בונגזילה' - להקת Stoner Metal

באנגים ומטאל בארץ הקודש – ‘בונגזילה’ בדרך לישראל

שתפו את החברים

מטאל או באנגים? למה או או כשאפשר גם וגם: בונגזילה, להקת הסטונר מטאל המפלצתית מגיעה לישראל. הגיע הזמן לחמם את הגרון, להשחיר את החולצות, ואולי גם לתהות – איפה סצנת הסטונר מטאל הישראלית מסתתרת, ולמה אנחנו לא שומעים עליה יותר?…

מטאל או באנגים? למה או או כשאפשר גם וגם: בונגזילה, להקת הסטונר מטאל המפלצתית מגיעה לישראל. הגיע הזמן לחמם את הגרון, להשחיר את החולצות, ואולי גם לתהות – איפה סצנת הסטונר מטאל הישראלית מסתתרת, ולמה אנחנו לא שומעים עליה יותר?

תסיטו את השיער מהפנים ותפתחו יומנים כי עכשיו זה רשמי – בונגזילה מגיעים לארץ. הלהקה האמריקאית, שכבר הפכה לשם ומוסד בקרב כל מי שדום וסלאג’ בנשמתו, תקפוץ במהלך הסיור האירופאי שלה להופעה מחשמלת במיוחד בלבונטין 7 בתל אביב.

בונגזילה, כמו הרבה להקות סטונר מטאל או רוק, ידועה בשלושה דברים: טמפו איטי, דיסטורשן קטלני – ואהבה גדולה לצמח האהוב על כולנו.

יצירותיה של הלהקה מוקדשות כולן לקנאביס – מצריכה של הצמח ותוצאותיה ועד להנאה מהמראה והריח של וויד. כמו שם הלהקה, גם השירים שלה מורכבים לרוב ממשחקי מילים הקשורים לעולם המטאל והסטלנים, בתוספת נדיבה של פנטזיה ומעט סאטירה עוקצנית.

מהצלחה להפסקה – לאן בונגזילה נעלמו, ואיזה יופי שחזרו

הלהקה, שפעילה לסירוגין כבר מעל לעשרים שנה, הוציאה ארבעה אלבומי אולפן, שני EPים, ארבעה ספליטים (כאשר מחצית מהאלבום מוקדש לבונגזילה, והחצי השני ללהקה אחרת), ואלבום אחד של הופעה חיה בפסטיבל ההרעלה.

המשותף לכל האלבומים, בנוסף לעלי הקנאביס המעטרים כל אריזת אלבום ואת מילותיהם של כמעט של השירים – הוא שכולם פורסמו בתקופת חייה הראשונה של הלהקה, משנת 1996 ועד לשנת 2007.

בסוף שנות האלפיים ובאמצע ההצלחה ההיסטרית שלה, החליטה הלהקה להתפרק זמנית. אחת הסיבות העיקריות לפירוק הזמני של הלהקה הייתה התמכרותו של הסולן, מייק “מולבוי” מקלה לאלכוהול.

הציור של האלבום Amerijuanican של bongzila
אצבע משולשת לממסד ומחווה למאדי ווטרז. Amerijuanican.

“שתיתי מכשהייתי צעיר עד לגיל שמונה עשרה, ואז נגמלתי עד גיל שלושים ושתיים”, סיפר מולבוי בראיון לנויזי ב-2015, שנערך לכבוד חזרתה של הלהקה לפעולה. “כל משקה נתן לי הזדמנות להגיע להחלטה רעה. כלומר, אני פשוט לא אוהב להשתכר. אני לא אוהב את איך שזה גורם לי להרגיש יום למחרת”.

מולבוי, שחוגג חמישים אביבים מסוייטים השנה, הקפיד בראיון להפריד בין קנאביס לסמים אחרים. “זה מה שאני אוהב בוויד. זה לא משנה את האישיות שלי. אלכוהול משנה את האישיות שלך, ובוודאי שקוק משנה את האישיות שלך. גם הרואין. אבל וויד רק מגביר אותה (האישיות) מעט – בלי לשנות אותה. האדם השמח בעולם יכול להיות השיכור הכי כועס בעולם. אדם שמח יהיה סטלן שמח”, סיפר למראיין, “אפילו אדם כועס יכול להיות סטלן שמח” הוסיף וצחק.

הלהקה לא רק מהללת קנאביס, אלא גם מבקרת את ההשלכות של צריכת קנאביס – במיוחד במצבו הלא חוקי. כך, למשל, בשיר Gateway (מאלבום עם אותו שם משנת 2002), שר מולבוי על ההתדרדרות האפשרית מקנאביס לסמים קשים יותר – ועל תחושת חוסר האונים וחוסר השליטה מול ההחלטה אם להתדרדר ולהתמכר לסמים קשים יותר או לא. או, במילותיו של מולבוי:

“עכשיו אני שוב בשער / תוהה אם נועדתי להשאר פה / יש לי צלקות שהיו פעם ורידים / זה התדרדר, אני משוגע”

מטאל בדרכים, פייסלים לאורך אירופה והמזרח התיכון

קידום צריכת קנאביס ומוזיקה שנותנת בראש נמצאים שניהם בראש סדר העדיפויות של הלהקה – שמאז חזרתה לפעולה לפני כשלוש שנים טרם הוציאה אלבום חדש.

חברי הלהקה מתמקדים במקום בהופעות בפסטיבלי מטאל ברחבי העולם, ובסוף יוני אף מתוכנן מסע הופעות אירופאי – שיתחיל בפסטיבל הלפסט בצרפת ב-22 ליוני, וימשיך להופעה אינטימית בישראל ב-23 ליוני. משם, ממשיכה הלהקה לבריטניה, גרמניה, הולנד, שוויץ ודנמרק לשורה של הופעות ופסטיבלי מטאל.

בעוד שרוב ההופעות של בונגזילה הקיץ יתרחשו כחלק מפסטיבל או מרתון אמנים, ההופעה בתל אביבית תכלול את הסטלנים האמריקאים בלבד – עם הופעת חימום של Greenlord הישראלים.

בונגזילה יופיעו ב-23.6 בלבונטין 7, בתל אביב. עלות כרטיס: 140 ש”ח במכירות מוקדמות, 180 ש”ח במקום. מומלץ לקנות כרטיסים מראש.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות