ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
השקעות קנאביס בשוק ההון - וגאס מתרחבת וישראל מחכה לייצוא

תובעים את משרד הבריאות: כל מטופל קנאביס יפוצה באלפי שקלים

שתפו את החברים

בעיות האספקה בענף הקנאביס הרפואי שהובילו מטופלים רבים לכדי קריסה רפואית בחודשים האחרונים, מובילות כעת לגל של תביעות נגד משרד הבריאות בגין הפסקת רצף טיפולי. מספר מטופלים שכבר ניצחו בתביעות הללו קבעו תקדים שתקף לכל מטופל שסבל מבעיות אספקה, וכל…

בעיות האספקה בענף הקנאביס הרפואי שהובילו מטופלים רבים לכדי קריסה רפואית בחודשים האחרונים, מובילות כעת לגל של תביעות נגד משרד הבריאות בגין הפסקת רצף טיפולי. מספר מטופלים שכבר ניצחו בתביעות הללו קבעו תקדים שתקף לכל מטופל שסבל מבעיות אספקה, וכל מטופל כזה יוכל כעת לזכות בפיצוי של 4-5 אלף ש”ח ממשרד הבריאות ללא תהליך משפטי סבוך או שכר טרחה לעו”ד, באמצעות תביעה עצמאית פשוטה. 

רבים ממטופלי הקנאביס הרפואי סלו בחודשים האחרונים מבעיות אספקה או ניתוק מוחלט של האספקה החודשית בגלל הבעיות הרבות עם הרפורמה, הרגולציה וההשבתה הזמנית של פעילות “תיקון עולם” – תובעים כעת את משרד הבריאות והמדינה עקב רשלנות רפואית שגרמה להפסקת הרצף הטיפולי שלהם.

התביעה נגד משרד הבריאות מבוססת על העיקרון לפיו אסור למערכת הבריאות הלאומית לפגוע ברצף (משך רציף ללא שינויים בסוג או מינון) הטיפולי של אדם הנמצא בתהליך של טיפול מסוים, מבלי שתימצא לו אלטרנטיבה ראויה.

"בריא בישראל" - עזרה בהנפקת רישיון קנאביס רפואי
מחסור בקנאביס רפואי? משרד הבריאות מפצה באלפי שקלים

במקרה של מטופלי הקנאביס הרפואי שאיבדו את האספקה שלהם, בעיקר בגלל הפסקת פעילותה של חברת “תיקון עולם” אך במקרים אחרים גם בגלל פסיקות שנויות במחלוקת של היק”ר לגבי חידוש רישיונות והגדלת מינון, מדובר בעבירה ברורה על החוק שהופכת את המטופלים לזכאים לפיצוי כספי בסך של כמה אלפי שקלים.

ברשתות החברתיות ניתן למצוא לא מעט מקרים בהם מטופלים זוכים בתביעות מסוג זה נגד משרד הבריאות. מקרים אלו, שמצטברים בינתיים מדי שבוע, הפכו זה מכבר לתקדימים שיובילו כעת לקביעת פיצוי כמעט לכל מטופל שיגיש תביעה.

תובעים את משרד הבריאות? אפילו לא צריך עו”ד ומאמץ

הגשת תביעה נגד משרד הבריאות לקבלת פיצוי עבור מחסור בקנאביס רפואי – בין אם נגרם בעקבות בעיות הרגולציה של הרפורמה החדשה, מעבר מחברת “תיקון עולם” שגרם לבעיות אספקה או טיפול כושל בבקשות של יחידת היק”ר – מתבצעת בהליך פרטי ופשוט דרך בית המשפט לתביעות קטנות.

חשוב לציין כי רק מטופלים שהרצף הטיפולי שלהם נפגע יכולים לקבל פיצוי כספי בגין הנזק שנגרם להם עקב הצורך לרכוש קנאביס בשוק השחור, ללא צורך בהוכחת הנזק. כמו כן חשוב לציין שהפיצוי הוא כספי בלבד, ולבית המשפט אין סמכות לקבוע הארכה של הרישיון או שינוי פסיקה בנוגע להגדלת מינון שנדחתה.

להלן המדריך המלא לאופן הגשת תביעות קטנות:

את כתב התביעה נגד משרד הבריאות ניתן להגיש בלי לצאת מהבית, דרך המערכת הממוחשבת של מערכת המשפט לתביעות קטנות. בכתב התביעה יש לציין את כל הפרטים הרלוונטיים בשפה פשוטה, ויש לצרף אליו את כל המסמכים הרפואיים שקשורים לרישיון הקנאביס.

לדוגמה, ניתן לראות את כתב התביעה שהגיש אילן שכטר, מטופל קנאביס שנפגע מהתנהלות היק”ר ולא קיבל חידוש רישיון והגדלת מינון שהיו דרושים לו. בית המשפט פסק כי התנהלות היק”ר הייתה לקויה וכי משרד הבריאות יפצה את שכטר ב-4,000 ש”ח.

תובעים את משרד הבריאות: כל מטופל קנאביס יפוצה באלפי שקלים
בית המשפט קבע: פגיעה ברצף טיפולי היא רשלנות של היק”ר

בכל תביעה מסוג זה, מרבית המטופלים אשר תובעים את משרד הבריאות ציינו כי הדרישה העיקרית שלהם היא לקבל פיצוי כספי עבור הקנאביס שנאלצו לרכוש בעצמם בשוק השחור. לא צריך (ולא ניתן באופן עקרוני) להוכיח את רכישת הקנאביס, ולא צריך להרחיב את יריעת הדרישות מעבר לפיצוי הכספי.

בשל ריבוי התביעות שמתחילות לזרום בשבוע האחרון, גם מטופלים שלא השתייכו ל”תיקון עולם” ולא סבלו באופן ישיר מפגיעה ברצף הטיפולי שלהם, אבל כן הגישו בקשות חידוש תוקף או העלאת מינון שנדחו, יהיו זכאים לפיצוי דומה.

עד שהסערה תחלוף ורפורמת הקנאביס הרפואי תיכנס סוף סוף לתוקף מתפקד, מערכת הבריאות צפויה ככל הנראה להתמודד בקרוב עם תביעות רבות של מטופלי הקנאביס הרפואי, שהפסיקו כעת להתגונן והתחילו לפעול. בינתיים, הממשלה החדשה מורכבת לאיטה ולא נראה שהמצב בשטח עומד להשתנות בקרוב.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 17

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

 1. דני לב |

  תודה על השיתוף!

  1. מנחם |

   אני חסקל מנחם חולה סרטן הרשיון ניגמר לי 25 4 19 29 1 19 שלחתי לחידוש רשיון ועד היום לא כיבלתי תשובה אני מיתקשר למשרד הבריות 45 דקות על הקו אחרי דעונים הם אומרים לי שזה בטיפול אני מת מכאבים ולא יודע מה לעשות אני פוחד ליקנות בשוק השחור אני לא יודע מה יתנו לי תעזרו לי בבקשה תודה

  2. חמיד |

   אני חולה ניוון שרירים הרסו לי את החיים עוד יותר עם האיחורים והתירתורים שעברתי סבתלי מאוד קשה בגלל לרדדת המינונים של התרופות ושוב חזרתי בגלל תקיעה של חמש ארעבה חודשים של סבל מי יוכל לעזור לי

 2. יוסף |

  אני מטופל של שאיפה לחיים מנסה מזה 20 יום לבצע הזמנה חודשית דרך כל מקום אפשרי אך ללא מענה מצד שאיפה לחיים .אני מעוניין להגיש תביעה .מעוניין בכתובת לאן להגיש את התביעה אם אפשר תכתבו את הכתובת להגשת התביעה . תודה .

  1. אור |

   תשאיר מספר טלפון ואצור איתך קשר

   1. ויקה |

    אח שלי לא מקבל טיפול מאז ה6.04. עבר מתיקון עולם לשאיפה לחיים ומאז לא יוצרים איתו קשר ולא ניתן להשיג אותם בשום אמצעי. ניסינו פייסבוק, טלפונים, מיילים… כלום! המצב של אחי הולך ומתדרדר. מה עושים? אפשר לתבוע את שאיפה לחיים ביחד עם משרד הבריאות?

    1. שושי |

     תיתקשר לכוכבית 5329
     שם יענו לך
     בהצלחהה🙏🙏

   2. זואי |

    שלום, צריכה עזרה בהגשת תביעה נגד חברת קנדוק, חודשים אני רודפת אחריהם שיספקו לי את התרופה, לא מעניין אותם שחולים סובלים. ובנוסף לא מכבדים את מה שפסק בית המשפט.אשמח לעזרה zoeybar666@gmail.com.

 3. משרד הבריאות מעכבת את מתן רישיון לקנאביס . קשה מאוד לדבר איתם . וכאשר אני דברתי איתם למה לוקח כל כך הרבה זמן לאשר את הרישיון אמרו לי שמשרד הבריות גונז את הבקשות לקנאביס . ולא דנים בבקשות… .

 4. טל תמסיס |

  חוסר כבוד לחולים בגלל ליצמן לא מקבלים את התרופה כבר חודשיים קונה בשוק שחור זמן עצוב חרדות

  1. מנחם חסקל |

   גם אני מחקה לחידוש הרשיון אני מתקשר למשרד הבריות 45 דקות על הקו מה עונים לי זה בטיפול לו יודע מה לעשות אני חולה סרטן מת מכאבים איומים הרשיון ניגמר לי בחודש אפריל ואני לו רוצא ליכנות בשוק האפור אני לו יודיע מה יתנו לי תעזרו לי בבקשה אין עם מי לדבר הם רוצים שחולי הסרטן ימותו לא מספיק מה אנחנו עוברים בימקום לקבל עזרא הם רוצים ליקבור אותנו

 5. גילי פרי |

  היי אשמח לדעת- מה כתבתם בנתבע? יחידת הקנאביס משרד הבריאות?

 6. orli15600@gmail.com |

  אני מעונינת להיכנס לתביעה

 7. רון |

  גם אני מנפגעי תיקון עולם.
  ונכון להיום גם פנקסיה שולחים לי הזמנות של דברים שמעולם לא הזמנתי.
  שלא לדבר על הכסף שהולך לשוק אחר..
  אבל איך לתבוע? יש מספר טלפון לדבר עם מישהו?

 8. זואי |

  שלום. אני בחברת קנדוק כבר חודשיים לא מספקת לי את התרופה שלי, עד שתפסתי אותם סוף סוף הם בלי בושה אומרים לא נספק לך את התרופה עד שתתצרפי להסדר החדש, הרשיון שלי עדיין לא נגמר. אני בכאבי תופת. איך אפשר לתבוע?? השמח לתשובה ב מייל zoeybar666@gmail.com.

 9. סאנדי |

  התעללות בלתי פוסקת,רשמו לי זנים לא מתאימים,לא מצליחה לתפוס את היק”ר,קשה לשלם כל פעם 1500 ש”ח לרופא פרטי ע”מ שיסדר את הזנים שמגיעים לי,מה עושים,נמאס.

 10. גל |

  למה להסתפק ב5000 שקל אם הם הרסו לי את כל החיים?

שינוי גודל גופנים
ניגודיות