ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
פרויקט התרופה הירוקה - הדר (חולה קרוהן)

“בזכות הקנאביס – החיים מרגישים סוף סוף נורמאליים”

שתפו את החברים

הדר הוא בחור צעיר המטופל בקנאביס רפואי בעקבות מחלת הקרוהן שהתגלתה אצלו בגיל 16. אחרי מספר שנים של שקט יחסי בזכות תרופה שעזרה, חלה הידרדרות במצבו שגרמה לו להתקפים וניתוחים רבים, שבעקבותיהם הוא נחשף לקנאביס והחל את הטיפול בו. מאז,…

הדר הוא בחור צעיר המטופל בקנאביס רפואי בעקבות מחלת הקרוהן שהתגלתה אצלו בגיל 16. אחרי מספר שנים של שקט יחסי בזכות תרופה שעזרה, חלה הידרדרות במצבו שגרמה לו להתקפים וניתוחים רבים, שבעקבותיהם הוא נחשף לקנאביס והחל את הטיפול בו. מאז, שנה וחצי שהוא מטופל בקנאביס ומספר כי החיים סוף סוף חזרו להיות נורמאליים.

הדר הוא בחור צעיר בן 23 המטופל בקנאביס רפואי בעקבות מחלת הקרוהן שהתפרצה אצלו בגיל 16. מדובר במחלת מעיים דלקתית אשר גורמת לכאבים כרוניים חזקים מאוד, אובדן מוחלט של התיאבון, נדודי שינה ועוד רשימה ארוכה של סימפטומים קשים.

אחרי מספר שנים של שקט יחסי, חלה הידרדרות במצבו של הדר. הוא החל לסבול מהתקפים קשים של כאבים ואף נאלץ לעבור מספר ניתוחים. בדרך הקשה הזו, הדר הגיע למסקנה שהוא חייב למצוא תחליף לכל התרופות הנוראיות, וכך מצא את הקנאביס הרפואי.

קנאביס רפואי למחלת הקרוהן
קנאביס – התחליף הטבעי לכל תרופות המרשם

הדר הסכים להתראיין במסגרת פרויקט ה’תרופה הירוקה’ של קאנה, ולספר על השיפור המשמעותי במצבו הרפואי ועל הצמח שהחזיר לו את החיים שמגיעים לבחור צעיר בגילו.

1. מהי ההתוויה בגינה אתה מטופל בקנאביס רפואי?

“בגיל 16 אובחנתי כחולה קרוהן (מחלת מעיים דלקתית). אחרי שהטיפול ב’רמיקייד’ נתן לי תקופה של 5 שנים של שקט יחסי, התחילו לי סדרה של התקפים וארבעה ניתוחים שעברתי. עקב ההחמרה במצב שלי התחלתי את הטיפול בקנאביס רפואי”.

2. איך נחשפת לטיפול בקנאביס?

“נחשפתי לקנאביס באופן עצמאי לחלוטין. תמיד ידעתי שזה קיים, ולכן החלטתי לחקור על הנושא באמצעות מה שיש לאינטרנט להציע. גיליתי את כמות הסגולות והיתרונות שיש לצמח הזה, והחלטתי שאין לי מה להפסיד, ושללא ספק זה יהיה עדיף על כל התרופות שאני מקבל”.

3. תאר את התהליך שעברת עד לקבלת האישור, כולל רופאים, תרופות וטיפולים ניסיוניים 

“הבקשה הראשונה שהגשתי הייתה כבר בגיל 18, אך לצערי הרב סרבו לאשר אותי בטענה שאני לא עומד בקריטריונים, ובמילים לא כל כך עדינות אמרו לי שאין לי שום סיכוי לקבל קנאביס רפואי אי פעם”.

“אחרי מספר שנים, התחילה החמרה במצבי הרפואי. עברתי סדרה של התקפי כאב נוראיים וקשים מאוד, שאחריהם נאלצתי לעבור מספר ניתוחים. בשלב הזה החלטתי לנסות את מזלי שוב, ולהגיש עוד פעם בקשה”.

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי - טפסים ובירוקרטיה
המון טפסים ובירוקרטיה – הדרך של כל מטופל לרישיון המיוחל

“לקח המון זמן עד שמצאתי את הרופא שיסכים להגיש עבורי את הבקשה, אך בסופו של דבר מצאתי. התהליך היה מעצבן מאוד, בלשון המעטה. העברתי את כל רשימת המסמכים שביקשו ממני ושלחו אותי לשבועיים עד חודש של המתנה לאישור קבלת המסמכים”.

“כעבור חודש שלא הייתה שום תשובה, החלטתי לבדוק בעצמי איפה הכל עומד וגיליתי שחסרים עוד מסמכים. רק שאף אחד לא טרח לעדכן אותי. השלמתי את המסמכים החסרים, שוב חיכיתי המון זמן, ובסופו של דבר אושרתי”.

4. תאר את השיפור באורח החיים שלך מאז תחילת הטיפול בקנאביס

“מאז שאני מטופל בקנאביס רפואי אני מרגיש הרבה יותר טוב בכל המובנים. פתאום חזרה לי האנרגיה לקום בבוקר, התיאבון שלי חזר להיות של בן אדם נורמאלי, הריצות לשירותים פחתו באופן משמעותי, אני נרדם כמו חתול ללא שום בעיה ואפילו חזרתי לעשות פעילות גופנית, דבר שרציתי לעשות הרבה זמן”.

“במשפט אחד אפשר לסכם את זה כך שבזכות הקנאביס, החיים שלי מרגישים סוף סוף נורמאליים”.

5. האם אתה מטופל בקנאביס בלבד, או נוטל תרופות נוספות במקביל?

“בנוסף לקנאביס אני מטופל ב’רמיקייד'”. 

6. אילו עצות יש לך לתת לחולים שמנסים לקבל אישור?

“לפני הכל, העצה הראשונה שלי היא להתחיל את התהליך כמה שיותר מוקדם ולא להתמהמה. חשוב מאוד שתשלחו את כל המסמכים הרלוונטיים, ואפילו כאלה שלא נראים לכם רלוונטיים”.

“תעבירו למשרד הבריאות את כל המידע הדרוש ואל תחכו שהם יפנו אליכם בטענה שחסרים מסמכים. במשרד הבריאות הכל הולך לאט לאט, ולכן צריך לעשות הכל מהצד שלנו לפחות”.

7. האם יצא לך לסבול הטרדה מצד המשטרה בקשר לתרופה?

“לשמחתי הרבה לא, לא יצא לי לסבול שום הטרדה מצד המשטרה”.

8. איפה אתה חושב שהיית כעת אילולא הרישיון לקנאביס?

“ללא הרישיון הייתי ממשיך לסבול ולא הייתי מצליח ככל הנראה לנהל אורח חיים נורמאלי ותקין לאדם בגילי. כנראה שהייתי ממשיך לסבול מתשישות, חוסר תאבון, נדודי שינה וכאבים קשים”.

9. מה אתה חושב על גידול קנאביס ביתי, והאם אתה חושב להתחיל לגדל בעצמך?

“אני חושב שלא צריכה להיות שום בעיה לגדל בבית קנאביס, מדובר בצמח מרפא – לא יותר מזה. לצערי הרב בגלל שזה לא חוקי במדינה שלנו אני לא חושב לגדל, כי אני לא רוצה לסכן את הרישיון שלי”.

גידול קנאביס רפואי בבית - זכותו של כל מטופל
גידול קנאביס ביתי – סך הכל צמח מרפא

“כמובן שאם המצב בשטח היה שונה, גם אני הייתי מגדל קנאביס וכל מי שצורך קנאביס, בין אם זה למטרות פנאי ובין אם זה בפן הרפואי”.

10. מה דעתך על צריכת קנאביס למטרות פנאי, ומהי עמדתך לגבי לגליזציה?

“דעתי על צריכת קנאביס למטרות פנאי היא מאוד פשוטה וחד משמעית. אני רואה את זה כדבר חיובי וכמובן שהרבה יותר טוב משתיית אלכוהול, שזמין וחוקי במדינה שלנו לכל דורש. בזמן שצורכים קנאביס מרגישים נינוחים, רגועים ורעבים. לעומת האלכוהול, שגורם לדברים להראות אחרת לגמרי. הוא עלול לגרום לאיבוד עשתונות, אלימות ואיבוד שליטה עצמית. בנוסף הנזקים הפיזיים, כמו הריסה של הכליות והכבד, מה שהקנאביס לא יכול לגרום בשום צורה”.

“אם עישנתם יותר מדי קנאביס, רוב הסיכויים שפשוט תירדמו. אני ללא ספק רואה את היום שבו תגיע לגליזציה גם לישראל. אני עוקב אחרי ההתקדמות בארץ ובעולם ומאמין שאם הלגליזציה תגיע לישראל אנחנו נוכל להיות בין המדינות המתקדמות והמפותחות ביותר גם בתחום הזה”.

סיפורו של הדר פורסם כחלק מפרויקט ‘התרופה הירוקה‘ של קאנה. מטופלים שמעוניינים לחשוף את סיפורם לקהל הרחב במטרה להעלות את המודעות הציבורית לטיפול רפואי בקנאביס, מוזמנים לפנות אלינו במייל (media@canna.co.il) או בהודעה לדף הפייסבוק שלנו.
איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות