ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
התרופה הירוקה - ג'ני פוסט טראומה

“מאז הטיפול בקנאביס חזרתי להגשים חלומות ושאיפות”

שתפו את החברים

ג’ני היא צעירה המטופלת בקנאביס רפואי בעקבות פוסט טראומה אשר התפתחה אצלה כתוצאה מתקיפות מיניות והתעללות מינית ממושכת שעברה בעברה הרחוק. על אף שהכדורים הפסיכיאטריים אכן עזרו לה בהתחלה, היא מספרת שעם הזמן זה הפך לסיוט. על דעת עצמה היא…

ג’ני היא צעירה המטופלת בקנאביס רפואי בעקבות פוסט טראומה אשר התפתחה אצלה כתוצאה מתקיפות מיניות והתעללות מינית ממושכת שעברה בעברה הרחוק. על אף שהכדורים הפסיכיאטריים אכן עזרו לה בהתחלה, היא מספרת שעם הזמן זה הפך לסיוט. על דעת עצמה היא החליטה למצוא פתרון אלטרנטיבי והגיעה למסקנה שרישיון לקנאביס זהו השלב הבא והמטרה הבאה בחייה. ג’ני הסכימה לחשוף את סיפורה ולשתף אותנו בדרך עם סוף טוב.

פוסט טראומה, בין ההתוויות הנפוצות ביותר לקבלת רישיון לקנאביס רפואי ואחת התסמונות המורכבות ביותר בעולם. ג’ני היא צעירה בת 31 שסובלת מסתמונת זו עקב התעללות מינית ממושכת שעברה בעברה הרחוק, אשר הותירה בה צלקות, חרדה ובעיקר המון פחדים ונפש לחוצה.

כאשר ג’ני הבינה שההתמודדות לבד היא קשה והיא צריכה עזרה מקצועית,היא התחילה טיפול אצל מספר פסיכיאטרים שמיד רשמו לה כדורים נוגדי דיכאון וחרדה, שצריכתם הביאה איתה יותר נזקים מתועלת ואף הידרדרות נוספת במצבה הנפשי, וזאת על אף שתחילה הכדורים עזרו לה מאוד.

תרופות נוגדות דיכאון
פוסט טראומה – נוגדי דיכאון הוא לא הפתרון

לאחר שמצבה הנפשי הידרדר, הצליחה ג’ני לתפוס את עצמה והבינה על דעת כי הפתרון האלטרנטיבי הוא בלתי נמנע. לאחר שיטוט מאוד ארוך באינטרנט היא גילתה כי ישנו מזור, והוא נקרא קנאביס. היא התחילה בתהליך, גייסה המון מוטיבציה וכוחות נפשיים ובסופו של דבר אושרה וקיבלה את הרישיון שהצליח להרים אותה למעלה ולאפס לה את החיים.

ג’ני הסכימה להתראיין במסגרת פרויקט ‘התרופה הירוקה’ של מגזין קאנה ולספר לנו איך צמח אחד קטן הביא להגשמת החלום הכי גדול בחייה:

1. מהי ההתוויה בגינה את מטופלת בקנאביס רפואי?

“אני מטופלת בקנאביס רפואי בעקבות תסמונת פוסט טראומתית מורכבת שהתפתחה אצלי כתוצאה מפגיעה מינית שחוויתי במשך שנים רבות בזמן שהייתי צעירה יותר. הקנאביס עוזר לי להתמודד ביום ביום עם התסמינים של הפוסט טראומה שבאים לידי ביטוי בעיקר בהתקפי זעם, סיוטים, חרדות ונדודי שינה מאוד קשים”.

2. איך נחשפת לטיפול בקנאביס?

“האמת היא שנחשפתי לטיפול בקנאביס באופן עצמאי לחלוטין. כל הפסיכולוגים והפסיכיאטרים שנפגשתי עימם במהלך החיים שלי אפילו לא אמרו את המילה קנאביס בצחוק”.

“אחרי שהתייאשתי מכל הטיפולים הפסיכיאטריים ולאחר שכל הכדורים שנטלתי הגיעו למינון הגבוה ביותר ופשוט הפסיקו לעזור, התחלתי לחפש אחר דרך אלטרנטיבית. לאט לאט עם הזמן והטיול ברחבי האינטרנט הגעתי למאמר מאוד מעניין שדיבר על קנאביס כטיפול בפוסט טראומה בארה”ב”.

“מהר מאוד התחלתי להתעמק בעניין, לחקור, ללמוד ולהיפגש עם מטופלי קנאביס רפואי שהסכימו לבוא ולייעץ לי. מיד הבנתי שאני חייבת להתחיל בתהליך הוצאת הרישיון”.

3. תארי את התהליך שעברת עד לקבלת האישור, כולל רופאים, תרופות וטיפולים ניסיוניים

“למרות שחקרתי מאוד לעומק ולחלוטין הבנתי שהקנאביס יכול לעזור לי, המילה הזאת הייתה מילה מאוד גסה אצל כל רופא פסיכיאטר עימו נפגשתי. אף אחד פשוט לא היה מוכן לעזור לי וכולם חשבו שהשתגעתי. פסיכיאטרים נוספים אפילו אמרו לי בלי שום בושה שזה יהרוג אותי, והם לא מוכנים לשתף פעולה עם הג’וק המוזר הזה שנכנס לי לתוך הראש”.

"מאז הטיפול בקנאביס חזרתי להגשים חלומות ושאיפות"
פוסט טראומה – אחת מההתוויו הנפוצות ביותר לקבלת קנאביס רפואי

“הגעתי למצב שאני באמת לא יודעת מה לעשות ובסופו של דבר לאחר פוסט מאוד ארוך ומפורט שפרסמתי בפייסבוק פנתה אלי מישהי ואמרה לי שהיא יכולה להפנות אותי לאשה מהעמותה לקנאביס הרפואי שתוכל לנסות לעזור לי”.

“אותה אישה הגיעה אלי כמו מלאך מהשמיים. היא שמעה את כל הסיפור שלי ואמרה שהיא בהחלט תנסה לעזור. לאחר חודשיים וחצי בערך היא שלחה לי הודעה מפורטת בה היא רשמה לי אילו מסמכים בדיוק אני צריכה להעביר אליה. היא הגישה את הבקשה בשמי ולשמחתי הרבה לאחר שלושה חודשיים פחות או יותר אושרתי”.

4. תארי את השיפור באורח החיים שלך מאז תחילת הטיפול בקנאביס

“השיפור באורח החיים שלי הוא פשוט בלתי ניתן לתיאור, חשוב לציין כי לפני קבלת הרישיון הייתי לוקחת 5 סוגים של כדורים שונים ביניהם נוגדי דיכאון, נוגדי חרדות וכדורים אשר טיפלו בנדודי השינה שלי. הכדורים הללו מאוד טריקיים כי בהתחלה הם באמת שיפרו את המצב שלי והתחלתי לראות אור בקצה המנהרה, אך לאט לאט הם פשוט הפסיקו להשפיע ואפילו החמירו את המצב”.

“כשהמינון המקסימאלי ביותר הפסיק לעזור הייאוש, החרדות והדיכאון גברו פי כמה וכמה – ומאז הטיפול בקנאביס פשוט הפסקתי עם הכדורים הללו לחלוטין. הגמילה מהכדורים אפילו לא הייתה קשה, הקנאביס עזר לי להתמודד עם הגמילה בצורה מצויינת”.

“כשאני מעשנת לפני השינה 2 ג’וינטים, אני פשוט נירדמת כמו תינוק ואפילו חולמת חלומות נעימים, שזהו דבר שלא קרה לי לעולם לפני קבלת הרישיון. אני מצליחה לישון בין 5 ל-7 שעות בלילה ובשבילי זה דבר מדהים”.

“כשלפעמים עולות לראשי מחשבות לא נעימות והפלאשבקים מן העבר תוקפים אותי, אני יודעת שמספר שאכטות מהג’וינט שלי ובצורה מדהימה כמו קסם המוח שלי מתפנה למחשבות טובות ונעימות יותר”.

“הדבר העיקרי שהשינוי בו בא לידי ביטוי הוא שמאז הקנאביס הפכתי להיות אדם הרבה יותר רגוע והתחלתי לחשוב על השאיפות והעתיד שלי. הקנאביס עזר לי להגשים חלומות ושאיפות שהיו לי מאז ותמיד אך פשוט לא הצלחתי לגייס את עצמי ואת הנפש שלי על מנת לעשות זאת. התקבלתי ללימודי רפואה ובעצם הגשמתי את החלום הכי גדול שלי”.

5. האם את מטופלת בקנאביס בלבד, או נוטלת תרופות נוספות במקביל?

“הוצאתי מהחיים שלי ומהגוף שלי כל תרופה שהייתי נוטלת. לא מתקרבת לכלום, אפילו לא לאקמול”.

6. אילו עצות יש לך לתת לחולים שמנסים לקבל אישור?

“תגייסו את כל הכוחות הנפשיים שלכם ותמצאו מישהו שמבין בתהליך שיסכים ללוות אתכם ולעזור לכם כיוון שמדובר בתהליך לא קל בכלל. מי שמנסה להוציא רישיון חייב להיות מאוד מסודר ולהבין שכל המסמכים הנדרשים צריכים להיות הכי מסודרים ונגישים שיש”.

"מאז הטיפול בקנאביס חזרתי להגשים חלומות ושאיפות"
מטופלים נשרדים להלחם על זכותם לקבל תרופה אמיתית

“צריך למצוא רופא או אדם כלשהו שתומך בכם ויודע ללוות אתכם בדרך המתישה הזאת. לא לכולם המזל מאיר פנים ויש אנשים שעלולים להתקע בתהליך הזה המון זמן. אני ממליצה לגייס המון כוחות נפשיים, סבלנות ועקשנות ולזכור שבסופו של דבר אם הרישיון הזה מגיע לכם אתם תקבלו אותו”.

7. האם יצא לך לסבול הטרדה מצד המשטרה בקשר לתרופה?

“לצערי הרב שמעתי על המון מקרים של הסתבכויות עם המשטרה, אפילו אנשים שמאוד קרובים אלי חוו זאת. אך אני אף פעם לא סבלתי הטרדה מצד המשטרה ואני מאוד מקווה שזה ימשיך כך. אני חושבת שזה יהיה מאוד מפחיד להתמודד עם דבר כזה, בעיקר לבן אדם הסובל מפוסט טראומה”.

8. איפה את חושבת שהיית כעת אילולא הרישיון לקנאביס?

“ללא הרישיון שלי ללא ספק שהחיים שלי היו הרבה הרבה יותר קשים, עצובים וחסרי תכלית ממה שהם עכשיו. מה שאני יודעת בוודאות זה שלא הייתי יכולה להגשים את החלום הכי גדול שלי – להתקבל ללימודי רפואה ולהיות רופאה. מלבד זה, ככל הנראה שלא הייתי יכולה לפתח את עצמי בתור בן אדם כי לא הייתי מצליחה לגייס מספיק כוחות נפשיים בשביל זה”.

“ללא הרישיון קנאביס לא הייתי מצליחה לצאת מהבית של ההורים שלי, כיוון שהמצבי רוח שלי, התקפי הדיכאון והתקפי החרדה לא איפשרו לי לגור לבד. תמיד הייתי צריכה מישהו קרוב באזור שירגיע אותי, שיאזן אותי ושיגיד לי שהכל יהיה בסדר”.

9. מה את חושבת על גידול קנאביס ביתי, והאם את חושבת להתחיל לגדל בעצמך?

“מספר אנשים שאני מכירה ניסו לגדל קנאביס בעצמם ולצערי הרב הסתבכו עם המשטרה, על אף שמדובר על אנשים עם רישיון לא הקלו עימם בעונש. אני חושבת שלמרות שמדובר באופציה מדהימה, אסור לקחת סיכונים ולסכן את רישיון הקנאביס הרפואי”.

“בשנייה שהדבר יתאפשר במדינת ישראל מבחינה חוקית אני אהיה הראשונה לעשות את זה. אני מאוד אוהבת להתעסק בצמחים, זאת תרפיה מדהימה בשבילי, ובשנייה שאוכל לשלב בין התרפיה שלי לבין זה שתיהיה לי תרופה זמינה בכמות שאני צריכה, ללא ספק שאני אגדל לעצמי את התרופה שלי בבית”. 

10. מה דעתך על צריכת קנאביס למטרות פנאי, ומהי עמדתך לגבי לגליזציה?

“כל עוד מדובר על לגליזציה בפיקוח, זאת אומרת מעל גיל מסויים שלדעתי אמור להיות מעל גיל 21, אני לא רואה שום בעיה מהותית. אני חושבת שמדובר בצמח מדהים עם סגולות נפלאות, ואין שום סיבה הגיונית שהוא לא יהיה חוקי”.

"מאז הטיפול בקנאביס חזרתי להגשים חלומות ושאיפות"
לגליזציה בישראל? המטופלים אופטימיים

“הדברים שאנו רואים על המדפים שכן חוקיים כמו אלכוהול וסיגריות גרועים פי כמה וכמה ולכן אין שום הגיון בכך מלבד אינטרסים כלכליים של החברות הגדולות”.

“אני מאמינה שהלגליזציה תגיע לישראל במוקדם או במאוחר, ועד שהיא תגיע אפשר ליסוע ולהנות מקנאביס חוקי כבר בלא מעט מדינות בארה”ב. מדובר בצמח מופלא שיגיע יום וגם המדינה שלנו תבין את זה”.

סיפורה של ג’ני פורסם כחלק מפרויקט ‘התרופה הירוקה‘ של קאנה. מטופלים שמעוניינים לחשוף את סיפורם לקהל הרחב במטרה להעלות את המודעות הציבורית לטיפול רפואי בקנאביס, מוזמנים לפנות אלינו במייל (media@canna.co.il) או בהודעה לדף הפייסבוק שלנו.
איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות