ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish

רוצים להיגמל? הנה שלושה אתרים שיעזרו לכם

שתפו את החברים

עם כל אהבתנו לצמח המופלא ולסגולותיו הרפואיות והאחרות, לפעמים נסיבות החיים – מחוסר בכסף וזמן פנוי ועד לגידול ילדים – מאלצות אותנו להוריד את המינון או להפסיק לחלוטין. במידה ואתם חושבים לקחת הפסקה מקנאביס, הנה שלושה אתרים ומקורות מידע שעשויים…

עם כל אהבתנו לצמח המופלא ולסגולותיו הרפואיות והאחרות, לפעמים נסיבות החיים – מחוסר בכסף וזמן פנוי ועד לגידול ילדים – מאלצות אותנו להוריד את המינון או להפסיק לחלוטין. במידה ואתם חושבים לקחת הפסקה מקנאביס, הנה שלושה אתרים ומקורות מידע שעשויים לסייע לכם בתהליך, לפחות ברמה הרעיונית:

דבר טוב הוא בדרך כלל לא משהו שצריך לעצור או להפסיק אותו, אבל גם לכל דבר טוב יש גבול. על אף שקנאביס הוא צמח מדהים שיכול להקל על ההתמודדות עם מחלות רבות, ובכלל הנו בעל סגולות משמעותיות גם מחוץ למסגרת הרפואה, לפעמים מומלץ לקחת צעד אחורה בשביל לאזן ולמקד מחדש את הגוף והנפש.

מהפגת מתחים ועד להפחתת כאב, לוויד יש לא מעט יתרונות וסגולות רפואיות. הוא יכול לשפר את איכות החיים הן מבחינה בריאותית והן מבחינה אישית, אך עם זאת, קנאביס עדיין יכול להוות מכשול עבור אנשים מסוימים, שעשויים לקחת אותו כמו “סם” (בדומה לסיגריות) ולא כמו שוט במסיבה.

גם מקנאביס אפשר לרצות להיגמל

באופן עקרוני קנאביס הוא אינו ממכר, והוא אינו גורם לגוף לפתח תלות פיזית בחומריו הפעילים, אך ברמה הנפשית ישנן לא מעט צרכנים המדווחים על כך שהוא הפך לחלק מרכזי ואולי אפילו מרכזי מדי בחייהם, ואפילו שקשה להם לוותר על ההנאה הנפשית שבצריכתו.

בין אם אתם מנסים לשבור תקופה ארוכה של שימוש ממושך ולמנוע פיתוח סבילות לצמח, למנוע מעצמכם צריכה מוגזמת, להתכונן לבדיקת שתן או פשוט לחסוך קצת בארנק, תמיד חשוב להיות בשליטה ולדעת שבמידה ואתם בוחרים להפסיק לצרוך קנאביס – תוכלו לעשות זאת בקלות ובלי בעיה.

גמילה מקנאביס – גם את זה יש מי שמקדם

אם אתם שוקלים לעשות הפסקה מקנאביס מהסיבות הללו או מסיבות אחרות ששמורות איתכם, ריכזנו עבורכם מספר אתרים שיוכלו לעזור ולהקל עליכם בתהליך:

1. r leaves/

האח הקטן של האתר r trees/, שהוא בעצם פורום באתר ‘רדיט’ (Reddit), וכמוהו עונה לשם ‘r leaves/’, הוא הרבה מעבר לסתם פורום שנועד לשתף ולהפיץ את אהבת הפרח. האתר שם לעצמו למטרה לעזור לצרכני קנאביס שקיבלו החלטה לקחת הפסקה או להיגמל לחלוטין מוויד, ולוודא שהם אכן מתמידים בכך.

היופי בפורום הוא שאין “צוות אתר” או ציבור שנוקט עמדה שלילית בנוגע לקנאביס, ואין פה חומר שמתאים לאתרי התעמולה שטוענים דברים כמו “קנאביס יהרוג אותך” ושטויות אחרות. מדובר בפורום פשוט בו צרכני קנאביס נורמטיביים בוחרים לחלוק את סיפורם ולהסביר מדוע בחרו לקחת הפסקה – ובו מאות סיפורי הצלחה, טורים אישיים על התמודדות וקישורים לאתרים חיצוניים.

די לקנאביס? הפתרון הוא קל

במשך השנים התפתחה קהילה ענפה ברחבי העולם ונוצרו חברויות וקבוצות תמיכה, כך שבמידה ואתם מפסיקים לעשן ומחפשים מקור חיזוק – באתר תוכלו להכיר אנשים נוספים שעוברים תהליך דומה לשלכם ומתמודדים עם אותם הקשיים.

בניגוד לפורומים אחרים שעוסקים גם בחדשות קנאביס ונושאים אחרים, חשוב לדעת שזה ממש לא מקום לעודד בו צריכת קנאביס, אז אל תגיעו לשם מהסיבות הלא נכונות.

2. QuitMarijuana.org

למרות שמו הקלישאתי, האתר ‘QuitMarijuana‘ משמש כמדריך מאוד פרקטי עבור אלו שבוחרים להפסיק לעשן. הוא מספק את מלוא המידע הנדרש, כולל סיבות מדוע ומתי מומלץ להפסיק, ונותן כלים שימושיים ליישום “גמילה קלה יותר”.

קחו בחשבון שהאתר ינסה לגרום לכם להירשם בחינם ולרכוש את הספר האלקטרוני שלהם, אבל עדיין יש בו מגוון רחב של מאמרים, מקורות מידע, רשימת יתרונות שתדרבן אתכם להתמיד ותוכניות פעולה שמדריכות אתכם צעד אחר צעד בביצוע ההפסקה.

גם כאן, לא מדובר באתר דמוי הרשות למלחמה בסמים שיזהיר אתכם מפני מוות ממנת יתר של שמן קנאביס, אלא במידע שעוסק בהשפעת הקנאביס על חיי היום יום וסיבות שונות בגינן אנשים החליטו להפסיק לעשן קנאביס.

3. Marijuana-Anonymous.org

‘מריחואנה אנונימוס’ (Marijuana-Anonymous) הוא אתר אנונימי לצרכני קנאביס מאוסטרליה. מדובר בקבוצה המתמקדת בהפחתת השימוש במריחואנה במטרה ליצור אורח חיים בריא וחיובי יותר, ולא בפורום אנטי שמיועד לתמוך בגמילה.

זהירות: לא לשאוף את הדשא

חלק גדול מהמדריכים באתר מעוסקים בהפסקה ממושכת מקנאביס, אך הטיפים בו רלוונטיים באותה מידה גם עבור אלה שרוצים לקחת הפסקה קצרה של כמה ימים או מספר שבועות לכל היותר.

תכנית “שנים עשר הצעדים” שהאתר מספק היא כללית למדי ויכולה גם לשמש כתזכורת שתעזור לכם להתמיד בהפסקה. בנוסף לתכנית השלבים, האתר גם מאפשר לקרוא סיפורים של אנשים אחרים שעוברים תהליך דומה, כך שאם אתם זקוקים למילה טובה או חיזוק, תמיד אפשר לעיין בו ולהתנחם שאתם לא לבד.

אם כל אלה לא עזרו לכם, סימן שאתם כנראה לא באמת רוצים להיגמל ואולי פשוט תעזבו אתכם משטויות וקחו עוד שאכטה.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות