ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
העצור הנדיב - עשה מדורת קנאביס בחצר והזמין את השוטרים

העצור הנדיב – עשה מדורת קנאביס בחצר והזמין את השוטרים

שתפו את החברים

תושב מדינת פלורידה, ארה”ב, שנעצר לאחר שגידל בביתו קנאביס למטרות פנאי בניגוד לחוק, הוא כנראה אחד העצורים האדיבים והיעילים ביותר שראו השוטרים זה זמן רב. לאחר שעשה מדורת קנאביס בחצר ביתו והזמין את השוטרים להיכנס כדי למצוא עוד קצת קנאביס…

תושב מדינת פלורידה, ארה”ב, שנעצר לאחר שגידל בביתו קנאביס למטרות פנאי בניגוד לחוק, הוא כנראה אחד העצורים האדיבים והיעילים ביותר שראו השוטרים זה זמן רב. לאחר שעשה מדורת קנאביס בחצר ביתו והזמין את השוטרים להיכנס כדי למצוא עוד קצת קנאביס בבית, הוא וידא שהם מצאו את כל המלאי והקפיד להתלוצץ איתם כל הדרך לתא המעצר.

מערכת היחסים בין צרכני קנאביס, שלרוב עושים זאת בניגוד לחוק הרשמי, לבין המשטרה ושאר רשויות האכיפה, היא בדרך כלל מורכבת ונוטה להיות אפילו שלילית מפאת הנסיבות.

למרות זאת, גם בתחום של מעצרי קנאביס ובעיות עם המשטרה יש מדי פעם יוצא מהכלל, ולעיתים רחוקות יש סיפורים שמפתיעים אפילו את וותיקי השוטרים שכבר “ראו הכל”. סיפור שכזה למשל התרחש השבוע בפלורידה, והיה מעורב בו אחד העצורים יוצאי הדופן והאדיבים ביותר שראו כוחות המשטרה המקומיים.

העצור הנדיב – מדורת קנאביס והזמנה לחיפוש

כוכב הסיפור הוא אדם מבוגר (64) בשם דיוויד אליס (David Ellis) המתגורר בעיר פלסמר, ועד לאותו מקרה היה נחשב לאדם נורמטיבי לחלוטין ללא עבר פלילי.

מאחר ואהב לצרוך קנאביס, אך העדיף לעשות זאת ללא קשר ישיר עם השוק השחור או גורמים חיצוניים אחרים, החליט דיוויד לגדל בביתו כמה צמחי קנאביס בתוך מערכת גידול סגורה.

הרישיון פתר אותי מהדילרים, גידול ביתי הביא לי תרופה
גידול קנאביס ביתי – תחביב שעדיף לא להוציא לחצר הקדמית

מערכת הגידול אמנם הייתה סגורה, אך גישתו של דיוויד לנושא הגידול הייתה פתוחה וחסרת דאגות. כך, קרה מצב בו למרות שהגידול כולו התבצע בחלק פנימי ונסתר של הבית, הוא החליט להבעיר שאריות של עלים, גבעולים ושאר פסולת גיזום בחצר הקדמית של ביתו. 

ההחלטה להבעיר מדורת קנאביס, או כפי שדיוויד כינה אותה בעצמה “מדורת זבל קנאביס”, הובילה לכך שכמה משכניו התלוננו למשטרה ודיווחו על המקרה, וחיש מהר השוטרים הגיעו למקום כדי לעצור אותו.

לדברי השוטרים שנכחו במקום, עוד לפני שהספיקו לבחון מקרוב את שאריות המדורה הבוערת הודה דיוויד כי מדובר בשאריות של פסולת קנאביס, ולאחר מכן הוסיף ואמר שאם השוטרים באו לחפש קנאביס, כדאי שהם יכנסו לתוך הבית עצמו, שם נמצא רוב הקנאביס – 6 צמחים לצד פרחים במשקל של כ-174 גרם.

השוטרים ההמומים, שככל הנראה כלל לא היו מצוידים מראש בצו חיפוש למקום, הבינו כי הם נקלעו להזדמנות פז לבצע מעצר קליל וחסר התנגדות, לאחר שהם הוזמנו הלכה למעשה לבצע חיפוש בבית ונאמר להם מראש כי במהלכו הם ימצאו ממצאים לא חוקיים.

גידול פנים או חוץ? 3 דברים שכדאי לכם לשקול מראש
גידול ביתי – קנאביס ללא תלות

לפי הפרטים ששיחררה המשטרה לתקשורת, החיפוש כולו התנהל לא רק בליווי צמוד של דיוויד אלא בהדרכתו, כאשר הוא מסביר לשוטרים בדיוק איפה והיכן ימצאו את הקנאביס ששמור בבית. לאחר שהחיפוש הסתיים והשוטרים מצאו את עצמם עם מעל 200 גרם של פרחי קנאביס ומיצויים שונים, החשוד האדיב נקלח לחקירה והפך לעצור האדיב.

במהלך חקירתו התברר כי הגידול הביתי נעשה במטרה לספק לעצמו קנאביס בלי תלות כלכלית או אחרת, ולא במטרה למכור את הקנאביס או להרוויח ממסירתו דבר מה, ולכן מדובר בסך הכל במקרה של החזקת צמחי קנאביס בבית.

בנוסף לעובדה שמדובר במקרה “קל” יחסית של החזקת קנאביס, כל קציני המשטרה שהיו מעורבים במעצר הבהירו כי מדובר במעצר יוצא דופן לחלוטין שכל נסיבותיו עומדות לטובת החשוד.

לפיכך, סביר שהעונש שייגזר עליו במשפט יהיה קל, וזאת במסגרת הענישה הממוצעת במדינת פלורידה נגד צרכני קנאביס, שהנה מחמירה יחסית למדינות אחרות. בגין עבירה של החזקת קנאביס בכמות גדולה (3 אישומים, אחד בדרגת עבירה) הוא צפוי לקבל מאסר של 3-6 חודשים, שייתכן כי יירשם כמאסר על תנאי לצד קנס של כמה מאות דולרים.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות