ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
וופורייזר

וופורייזר – אידוי קנאביס – מדריך לרכישת מאדה (וופורייזר)

שתפו את החברים

אידוי קנאביס מה האפשרויות? וופורייזר שמתחבר לסמרטפון, מכשיר וופורייזר בצורת עט, או וופורייזר שולחני – אידוי קנאביס הולך ותופס תאוצה עם השנים, בעיקר בגלל היתרונות הבריאותיים, האלגנטיות, וקלות השימוש. אז איך מחליטים איזה מכשיר וופורייזר הוא הטוב ביותר עבורכם עבור…

אידוי קנאביס מה האפשרויות? וופורייזר שמתחבר לסמרטפון, מכשיר וופורייזר בצורת עט, או וופורייזר שולחני – אידוי קנאביס הולך ותופס תאוצה עם השנים, בעיקר בגלל היתרונות הבריאותיים, האלגנטיות, וקלות השימוש. אז איך מחליטים איזה מכשיר וופורייזר הוא הטוב ביותר עבורכם עבור אידוי קנאביס ?

אידוי קנאביס , אז החלטתם לעבור לאידוי ועכשיו אתם רוצים לבחור וופורייזר מתאים לכם אפשר למצוא בשוק מגוון אדיר של וופורייזרים כשלכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו, כשגם הצרכנים שונים מאד האחד מהשני – ומה שמשפיע על החלטת הקניה של וופורייזר , זו בדרך כלל שיטת האידוי המועדפת, ואופי השימוש.

במדריך זה ננסה לעשות לכם סדר בסוגי המכשירים ובשיטות האידוי הקיימות. לא נרחיב כאן על המכשירים עצמם או על היתרונות באידוי על פני עישון, אלא בעיקר על סוגי המכשירים ועל ההבדלים בין שיטות האידוי, כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבורכם מבלי להוציא כסף מיותר. אז הנה ההבדלים העיקריים שקיימים בין המכשירים לפי החשיבות ומידת ההשפעה על ההרגשה.

וופורייזר – שיטת אידוי קנאביס 

לשיטת האידוי יש חשיבות רבה, מכיוון שזה הדבר העיקרי שמשפיע על אופי השימוש, ההשפעה, והטעם. יש 2 מנגנוני חימום שקובעים באיזו דרך המכשיר וייפורייזר יאדה את החומרים הפעילים ולהם חשיבות רבה על ההרגשה הכללית שלכם בזמן השימוש.

 1. תא חימום עם מגע ישיר (הולכה חשמלית) – הקנאביס בא במגע ישיר עם סליל חימום (לרוב קרמי, לפעמים מתכת) מכשירים שעובדים בשיטה זו כוללים בין היתר ‘PAX‘, ו’דה ווינצ’י‘.

מכשירי מגע ישיר יהיו לרוב זולים, קטנים יותר, ויגיעו לטמפרטורת אידוי מהר יותר. החסרונות שלהם הם מיצוי לא אחיד וחריכה מכיוון שהחומר שבא במגע ישיר עם גוף החימום מקבל את רוב החום והחומר שלא בא במגע עם גוף החימום לרוב לא מגיע לטמפרטורת האידוי.

 1. תא חימום בזרימת אוויר (הולכת חום) – פועל על חימום האוויר, האוויר החם עובר דרך הפרח בזמן השאיפה, תא המילוי מתקרר מהר יותר והחומר אינו ממשיך להתחמם כשאנחנו מפסיקים לשאוף. מכשירים שעובדים בשיטה זו כוללים את כל המכשירים של ‘סטורז אנד ביקל‘ כמו גם ‘וולקנו‘, ‘פלנטי‘, ‘מייטי‘, ViPi Pocket וגם את מקטרות האידוי של ‘וויפור ג’יני‘.

מכשירים אלה יהיו יקרים יותר (פרט למקטרות האידוי) זמן החימום שלהם יהיה ארוך יותר. והיתרון המשמעותי של מכשירים אלה הוא מיצוי איכותי יותר, וטעם יותר טוב הנובע מזה שאין חריכה של הפרחים.

סוגי וייפורייזר (וופורייזר):

יש כמה סוגים של מכשירי אידוי, וכל אחד מהם שונה לחלוטין במהות, בסגנון, ובאופי השימוש.

מאדה שולחני – מאדה שולחני מיועד לשימוש ביתי בלבד בגלל הגודל והמשקל שלו, ובאופן טבעי רלוונטי יותר לקשישים או חולים סופניים שמתקשים לצרוך קנאביס בשאיפה בכל דרך אחרת, את המכשיר צריך למקם על משטח ישר ויציב והוא דורש גם חיבור לחשמל. המכשירים הביתיים מספקים חווית צריכה נקייה ואחידה, כמעט חסרת טעם. לחלקם יש בלונים שמתחברים ליחידה ומתמלאים באדים על ידי ניפוח של המכשיר, אחרים כוללים צינור קטן שמתחבר ליחידה לשאיפה ישירה. כאמור, המאדה השולחני מיועד לאנשים לא ניידים שמתקשים לצרוך קנאביס בשאיפה בצורות אחרות, בגלל בעיות בריאות.

וייפורייזר מאדה אידוי קנאביס
וייפורייזר מאדה אידוי קנאביס

מחירים: 800 – 3500 ₪.

שיטת האידוי: חימום ישיר

מאפיינים עיקריים: שימוש ביתי, חיבור לחשמל, תא מילוי גדול, טמפרטורות גבוהות.

דגמים נפוצים: Volcano, פלנטי (Plenty),

מאדה קנאביס נייד – המבחר הרחב ביותר נמצא בקטגוריה זו – וניתן למצוא אותם בגדלים ובעיצובים שונים. הדגש העיקרי במכשירים ניידים אלו הוא על אורך זמן השימוש, הגודל, והמשקל. זמן העבודה שלהם נע בין חצי שעה ל-3 שעות ואף יותר. ההבדלים בין המכשירים יכול להתבטא בסוללה נשלפת, גודל, שליטה בטמפרטורה, ואפילו שליטה ומעקב מהסמארטפון.

וייפורייזר מאדה אידוי קנאביס
וייפורייזר מאדה אידוי קנאביס

מחירים: 200 – 2700 ₪

שיטת אידוי: ניתן למצוא מכשירי אידוי ניידים בכל שיטות האידוי וחלקם גם משלבים את 2 השיטות באמצעות חלקים להחלפה.

מאפיינים עיקריים: נייד, קל לשימוש, תא מילוי קטן, מגוון רחב, סוללה מוגבלת.

דגמים נפוצים: ViPi Pocket, G-Pen Elite, Magic Flight Box, דה ווינצ’י IQ, מייטי, Vicod 5G, 

וייפ ופורייזר ויפי מאדה קנאביס
וייפי וייפ הוייפ הכי טוב שאנחנו מצאנו עד עכשיו

וופורייזר עט – ידועים גם כ’סיגריות קנאביס אלקטרוניות‘, והם המוצר החם בשוק האידוי. הפופולריות שלהם נובעת מהגודל הקטן שמאפשר להשתמש בהם מבלי למשוך תשומת לב. השימוש העיקרי בהם הוא עם מיצוי ‘eLiquid’ שמיועד עבור שיטת האידוי של הסיגריות האלקטרוניות. ניתן למצוא סוגים שונים של מכשירים כאלו שמאפשרים אידוי של פרחים, מיצויים שונים, או את ה’נוזל מיצוי’ שמותאם עבורם.

וופורייזר מאדה אידוי קנאביס
וופורייזר מאדה אידוי קנאביס

מחירים: 100 – 800 ₪

שיטת אידוי: לרוב באמצעות חימום ישיר, קיימים דגמים גם עם חימום באוויר חם

מאפיינים עיקריים: זול, קטן, נייד, קל לשימוש, תחזוקה מינימלית, סוללה מוגבלת.

דגמים וופורייזר נפוצים: G-pen, Nitro, Atmos

מקטרת אידוי – מכשיר אידוי אשר משתמש בחום של אש ממצית רגילה ליצירת זרם של אויר חם אשר עובר דרך הקנאביס ומאדה אותו. מכשירים אלה זולים מאוד ומספקים אידוי מאוד איכותי. בגלל שאין להם מנגנון אלקטרוני, הם לא מתקלקלים – ועל חלקם יש אחריות לכל החיים. החסרונות של מקטרות אידוי הם צורך במיומנות בשימוש, וקשה להשתמש בהם במקומות פתוחים מכיוון שכל רוח קלה מסיטה את הלהבה ולא מאפשרת אידוי.

וופורייזר
וופורייזר

 

מחירים: 50 – 500 ₪

שיטת אידוי: חימום בזרימת אוויר

מאפיינים עיקריים: עמיד במיוחד, ללא צורך בסוללה, לא נוח לשימוש מחוץ לבית

דגמים נפוצים: VG CLASIC,  אלומיניום VG,

סוג החומר שאתם רוצים לצרוך עם מכשיר וופורייזר :

כאמור יש סוגים שונים של מאדים ובכל אחד מהם ניתן לאדות פרחים, תרכיזים, ומיצוי נוזלי. חלק מהדגמים מאפשרים גם אידוי ב-2 משיטות האידוי.

 • תפרחת (פרחים קצוצים) – במכשירים שמתאימים לאידוי תפרחת מומלץ לבדוק את סוג תא החימום, ‘ישיר’ או ‘זרימת אוויר’, מכיוון שזה הדבר שמשפיע יותר מכל על ההרגשה והטעם בגרון.
 • מיצוי (שמן/דאב/וואקס) – יש מכשירים שמתאימים למיצוי שמנים שונים ומגיעים עם תאי מילוי מותאמים במיוחד עבור המיצויים שיש בשוק. מכשירים אלו מגיעים גם עם כלים ייחודיים עבור סגנון השימוש.
 • נוזל סיגריה אלקטרוני – זה נראה כמו נוזל של סיגריה אלקטרונית רגילה, אבל מכיל תמצית קנאביס שמיוצרת בצורה ‘נוזלית’, כדי שתתאים לשיטת האידוי של הסיגריה. ניתן גם להכין בבית את הנוזל, ולמלא את המיכל לשימוש חוזר. זהו תחום שמתפתח במהירות ומומחים בתחום מעריכים שזו תהיה שיטת אידוי פופולרית מאד בשנים הקרובות. כיום ניתן להשיג את המוצרים האלו בעיקר בשוק הקנאביס האמריקאי ובערים אירופאיות כמו אמסטרדם וברצלונה.

נוחות וניידות

אם אתם נמצאים הרבה בנסיעות, אז כמובן שהמכשירים הניידים יהיו הבחירה המועדפת. שימוש בסיגריית קנאביס יהיה טוב בעיקר לאלו שרוצים לאדות בדיסקרטיות ומחוץ לבית. גם זמן השימוש בסוללה, ומהירות החימום משתנים בין מכשיר אחד לשני, ומשפיעים על החלטת הקניה. עבור אלו שצורכים בעיקר בבית, הגודל או המשקל פחות משפיע.

אביזרים

לכל מכשיר יש את האביזרים הייעודיים שלו, חלקם הכרחיים עבור השימוש וחלקם יעשו לכם חיים קלים יותר בתחזוקה ובשמירה על המכשיר. בחלק מהמוצרים תקבלו את ערכת הכלים המתאימה לשימוש. בין האביזרים ניתן למצוא מוט מתכת עבור שימוש בדאב, צינורית לשאיפה, נרתיק איכסון, כלי ניקוי ותחזוקה, עמדת טעינה, ועוד.

תקציב

טווח המחירים של מכשירי האידוי נעים בין כמה עשרות שקלים למאדה פשוט ולא איכותי ועד לכמה אלפים של שקלים. הכל תלוי ביכולות של המכשיר ובדרישות שלכם, כשלכל אחד יש את היתרונות והחסרונות. התקציב הוא הגורם המשפיע ביותר על הקניה עצמה, ולכן כדי לכם להחליט קודם על הסכום שאתם רוצים להוציא על המכשיר, שיהיה בהצלחה!

מומלץ לקרוא גם:

איזו טמפרטורה מומלצת לאידוי 

היתרונות באידוי קנאביס על פני עישון

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 4

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

 1. דינה מרקון |

  חשוב לקנות בארץ כי מח”ול הם לפעמים מוחרמים.
  כדאי גם לקנות מחנויות אידוי ותיקות ולא מהספקים הרפואיים או חנויות חדשות שלא באמת נותנות אחריות.

 2. שלומית |

  מגניב מאד, יאללה ליגלזציה כבר!!! חחח

 3. דן גולדשמיט |

  האם יש אפשרות לאדות מלח

  1. ג'וני סלומון |

   לא, רק מיצויים מסיסים בחום נמוך

שינוי גודל גופנים
ניגודיות