ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
מוצרי הדברה כימיים ואורגניים הדברה בקנאביס

הדברה בקנאביס – סוף למזיקים – מוצרי הדברה כימיים ואורגניים

שתפו את החברים

הדברה בקנאביס – חרקים ומזיקים בחלל הגידול שלכם עלולים להיות צרה אמיתית ולפגוע בחלק גדול מהיבול, ולעתים אף לחסל את כולו. לצד שיטות המניעה הטבעיות שתמיד עומדות לרשותנו, שאת כולן כדאי ליישם אך הן לא תמיד יעילות במאה אחוז, נצטרך…

הדברה בקנאביס – חרקים ומזיקים בחלל הגידול שלכם עלולים להיות צרה אמיתית ולפגוע בחלק גדול מהיבול, ולעתים אף לחסל את כולו. לצד שיטות המניעה הטבעיות שתמיד עומדות לרשותנו, שאת כולן כדאי ליישם אך הן לא תמיד יעילות במאה אחוז, נצטרך בדרך כלל להוסיף גם מוצרי הדברה מסוגים שונים. הנה כמה מוצרי הדברה כימיים ואורגניים ויתרונותיהם השונים:

הדברה בקנאביס – מזיקים המתגלים בחלל הגידול הם אולי הצרה הגדולה ביותר ממנה מפחד כל מגדל קנאביס ביתי, משום שנוכחותם היא דרך מהירה במיוחד לאבד את כל היבול. 

מגוון המזיקים שעשויים לתקוף את הצמח הוא רחב וכולל זבובים, עכבישים, כנימות, עובש ועוד. מכיוון שכל סוג של מזיק הוא צורת חיים בפני עצמו ובעל מערכת עצבים שונים, כמעט לכל אחד מהם ניתן להתאים מוצר הדברה יעיל אחר.

לאחר שלמדנו לזהות את סוגי המזיקים השונים וניסינו להתמודד איתם בדרכים טבעיות ובעזרת צמחים משלימים, הגיע הזמן להוציא את התותחים הכבדים. הנה מספר מוצרי הדברה שיעשו לכם את האוהל נקי יותר:

מוצרי הדברה אורגנית:

נימגארד

מוצר זה מופק משמן זרעי עץ האזדרכת ההודית וממיצוי פרחי חרציות, שהשילוב ביניהם מונע הידבקות במחלות ומטפל במחלות ומזיקים שהצמח כבר נגוע בהם. נימגארד משמש להדברת קמחון, קמחונית, כימשון וחלפת, וניתן להשתמש בו על צמחי קנאביס בכל שלבי הצמיחה עד לשבוע האחרון של הפריחה לפני הקציר.

קוטל מזיקים - נימגארד הדברה בקנאביס
נימגארד – על בסיס שמן עץ האזדרכת הדברה בקנאביס

מינון: יש למהול 10 מ”ל נימגארד על ליטר מים ולערבב היטב, ולאחר מכן נרסס את הנוזל המתקבל על הצמח. חשוב לרסס כך שנכסה את כל חלקי הצמח, כולל הצד התחתון של העלים. 

עבור תחזוקה שוטפת של ההדברה יש לרסס כל 3-4 ימים בזמן טיפול ופעם בשבוע למניעה. בגידול חוץ חשוב להשתמש בשעות הקרירות של היום, מוקדם בבוקר או לקראת הערב. בגידול פנים יש להשתמש בשעות שלפני כיבוי נורות הגידול.

לרכישת נימגארד לחץ כאן 

נימיקס

קוטל מזיקים טבעי. הרכיב הפעיל בנימיקס הוא איזדכטין, שמתאים להדברת כנימות העלה, כנימת עש הטבק ועש המנהרות. מוצר זה מיועד לטיפול כאשר סימני המחלה והנגיעות עדיין ראשוניים, ופחות מתאים לשימוש מאוחר יותר.

קנאביס הדברה - מוצרי הדברה- נימיקס
קנאביס הדברה – נימיקס – מתאים לטיפול כשהנזק בשלביו הראשוניים

מינון: יש למהול 1-2 מ”ל נימיקס לליטר מים ולערבב היטב. את הנימיקס יש לרסס פעם בשבוע ובמקרה קיצון אחת ל-4 ימים, וחשוב להקפיד על כיסוי מלא של העלים. אין לרסס בשעות החמות של היום אלא רק בשעות הבוקר המוקדמות או לקראת ערב בגידול חוץ, בגידול פנים יש להשתמש לפני שהנורות כבות.

מומלץ להתחיל לרסס כטיפול מונע אחת לשבוע, וניתן להשתמש בנימיקס עד שבוע לפני הקציר.

לרכישת נימיקס לחץ כאן 

נימפר

תרסיס המשמש להדברת כנימות עלה וכנימת עש הטבק. החומרים הפעילים בנימפר הם שמן נים ופירטרום – תמצית צמח החרצית.

הדברה בקנאביס - נימפר - מוצר הדברה
הדברה בקנאביס – נימפר – מופק מתמצית החרצית

מינון: אם הצמחים נגועים במזיקים נרסס פעמיים בהפרש 48 שעות ולאחר מכן במשך חודש נרסס פעם בשבוע. ניתן להשתמש בנימפאר פעם בשבוע כטיפול מונע.

אופן השימוש: לנער היטב את המיכל, נרסס (בשעות החשיכה בלבד) את כל חלקי הצמח במרחק של לא פחות מ-30 ס”מ תוך תנועות סיבוביות, ולהקפיד לרסס גם על הצד התחתון של העלים. אין לרסס על העלים עצמם.

לרכישת נימפר לחץ כאן

יהלום

משמש להדברת זחלים ומעופפים. החומרים הפעילים בתכשיר יהלום הם שמן עץ האזדרכת ופירטרום. יעיל נגד פרדוניה בשלבים הראשוניים של התפתחות הזחל ואפקטיבי מאוד בהתמודדות מול הפרפר הבוגר.

הדברה בקנאביס - מוצרי הדברה אורגניים - יהלום
הדברה בקנאביס – יהלום – להדברת זחלים ומעופפים

מינון: צמחים נגועים – 2 ריסוסים בהפרש 48 שעות ואז המשך ריסוס פעם בשבוע למשך חודש.

אופן השימוש: לנער היטב את המיכל ולרסס את חלקי הצמח הנגועים, משם להמשיך לצמח כולו משני צדי העלים, ולא לרסס על פרחים. יש לרסס בשעות החשיכה בלבד.

לרכישת יהלום לחץ כאן

מוצרי הדברה כימית:

קונפידנס

קוטל מזיקים הפועל כרעל קיבה במזיקים ומניעת הידבקות. הקונפידנס יעיל נגד כנימת העלה, כנימת דם, ציקדות, ציקדה ירוקה, כנימה קמחית וכנימת עש הטבק.

הדברה קאנביס - מוצרי הדברה כימיים - קונפידינס
הדברה קאנביס – קונפידנס – יעיל במניעת הידבקות

מינון: 0.1 סמ”ק קונפידנס במים לכל 10 ס”מ של גובה הצמח נטו. כלומר, לגובה צמח של חצי מטר נשתמש ב-0.5 סמ”ק קונפידנס, ולצמח בגובה מטר נשתמש ב-1 סמ”ק קונפידנס. כמות המים בה נערבב את הקונפידנס תלויה בגודל העציץ.

בעציץ קטן נערבב בחצי ליטר מים ובעציץ גדול בליטר מים. השקיית קונפידנס נעשית בצורה אטית על מצע גידול לח. כאשר משקים חשוב שלא יצא מי נגר. במידה ואתם חוששים שעם כמות המים בה אתם משתמשים יצא נגר מהעציץ, יש לערבב את אותה כמות חומר בפחות מים.

ניתן גם להשתמש בריסוס. הטיפול בריסוס יעיל נגד אקריות בוגרות אבל לא נגד ביצים, לכן חשוב להתמיד ולהפקיד להמשיך בטיפול בנחישות עד לפתרון הבעיה. קונפידנס מומלץ כטיפול מונע במעבר מגדילה לפריחה.

לרכישת קונפידנס לחץ כאן 

סולפרון

תכשיר לטיפול במחלות עלים ואקריות. החומר הפעיל המרכזי בסולפרון הוא גופרית מינרלית נוזלית. 

הדברה קנאביס - מוצרי הדברה כימיים
הדברה קנאביס – סולפרון – יעיל למחלות עלים

מינון: יש למהול 10 ס”מ סולפרון בליטר מים ולרסס את העלים משני צדדיהם. כמו שאר חומרי ההדברה הניתנים בריסוס, גם סולפרון יש לרסס בשעות החשיכה.

ניתן להשתמש בסולפרון כטיפול מונע על ידי שימוש פעם בחודש. אם הצמח נגוע במזיקים ניתן לרסס פעם בשבוע למשך חודש.

לרכישת סולפרון לחץ כאן 

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות