ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish

מחקרים מראים: קנאביס מסייע נגד אימפוטנציה

שתפו את החברים

למרות שהיא לא תמיד חלק מהשיח הציבורי, אימפוטנציה היא אחת הבעיות השכיחות ביותר שמשפיעה על מיליוני גברים בכל העולם ופוגעת ביכולתם ליהנות מיחסי מין. מחקר חדש ניסה לבדוק כיצד קנאביס משפיע במקרים של אימפוטנציה, וגילה כי כמו במקרים רבים אחרים,…

למרות שהיא לא תמיד חלק מהשיח הציבורי, אימפוטנציה היא אחת הבעיות השכיחות ביותר שמשפיעה על מיליוני גברים בכל העולם ופוגעת ביכולתם ליהנות מיחסי מין. מחקר חדש ניסה לבדוק כיצד קנאביס משפיע במקרים של אימפוטנציה, וגילה כי כמו במקרים רבים אחרים, גם כאן הוא מהווה בסיס לטיפול יעיל ואף למניעה מוקדמת.

אין אונות או אימפוטנציה (ED), היא מצב שכיח יחסית שאולי על הנייר אינו חמור כמו מצבים אחרים שבגינם נדרש שימוש בקנאביס, אך בהחלט עשוי להוביל למגוון בעיות כולל קשיים בזוגיות, חוסר ביטחון ולחץ.

ממחקרים שנערכו עד היום בכל העולם ידוע שעישון סיגריות הוא אחד הגורמים העיקריים לאימפוטנציה, אבל ככל שהקנאביס צובר תאוצה והופך ליותר פופולרי בחברה שלנו, כך יותר ויותר גברים תוהים האם לצמח המופלא עשויות להיות השפעות שליליות דומות.

קנאביס – ההפך מסיגריות

מטופלים אשר צורכים קנאביס לעיתים קרובות בכדי לטפל בכאב או במצבים מתמשכים כגון חרדה או מחלה כרונית, צפויים לחוות פה ושם תופעות לוואי כמו סחרחורות או קלילות ראש, אך מבחינה נרחבת של נתונים סטטיסטיים עולה כי ישנה “תופעת לוואי” חוזרת עליה מדווחים מטופלים רבים: סיוע בפיתרון בעיות זקפה ושיפור התפקוד המיני, תגלית שגרמה לרופאים לבדוק את העניין לעומקו.

בוסט לחיי המין – שאכטה ולמיטה

הדעה הרווחת ואנקדוטות רבות בנושא החיבור בין סקס לקנאביס היא ששימוש בצמח יכול לשפר את החוויה המינית, בעיקר אצל נשים אך גם אצל גברים.

הנחה זו נתמכת על ידי הסקר המקיף ביותר שנערך בנושא בארה”ב, שתוצאותיו הראו כי מטופלים משני המינים חוו שיפור משמעותי בחיי המין שלהם מאז שהחלו לצרוך קנאביס.

למרות שהממצאים בנושא החלטיים למדי, הם סותרים את הספרות הרפואית המסורתית. מחקרים ישנים משנות ה-80 וה-90 הראו שקנאביס משפיע לכאורה באופן שלילי על התפקוד המיני הגברי ואף יכול לגרום לאין אונות, בשל הנמכת רמות הטסטוסטרון בגוף. עם זאת, רופאים שעובדים כיום עם קנאביס רפואי חולקים על הטענה הזו, במיוחד מאחר והספרות המסורתית אינה עדכנית בתחום זה.

למרבה הצער, החוק הפדרלי עדיין מגביל את השימוש בקנאביס למטרות מחקר, כך שככל הנראה יידרשו מספר שנים עד שאוניברסיטאות אמריקאיות יוכלו לבצע מחקר חדש בנושא קנאביס למניעת אימפוטנציה. בינתיים, ערכנו סקירה השוואתית בין השפעותיו החיוביות והשליליות של הצמח על התפקוד המיני הזכרי.

מהן השפעותיו החיוביות של הקנאביס על התפקוד המיני הזכרי?

אחת ההשפעות החיוביות של הקנאביס על הגוף היא שהוא מסייע בהורדת רמת הכולסטרול בדם, דבר המהווה גורם סיכון לאין אונות. על פי מחקרי אימונולוגיה קלינית ופיתוחית שבחנו את הנושא בשנות ה-90, הקנאביס יכול לעזור להפחית את הנזק לרקמות שנגרם כתוצאה מכולסטרול גבוה.

חשוב לציין כי יש צורך במחקר נוסף בתחום מאחר והמחקר הנוכחי בוצע על עכברים, וקל לפקפק באמינותו. עם זאת, לקנאביס יש מוניטין של השריית חוויה אופורית על הצרכן, והוא מרומם ומשפר את מצב הרוח, דבר שיכול להוביל להגברת החוויה המינית, כולל זקפה ועוררות מינית.

ומהן ההשפעות השליליות?

כתב העת ‘Journal of Sex Medicin’ הוא היחיד שפרסם מחקר רלוונטי, שעוסק בסיכון גבוה יותר ללקות במחלות לב אצל גברים המעשנים קנאביס לעומת אלו שלא, מה שבאופן משני תורם להתפתחות מצב של אין אונות.

ממצאי המחקר הראו כי כאשר THC מגיע למוח, הצרכן מקבל תחושה של “סטלה”, אשר מפריעה לפעולות טבעיות של הגוף. לכן, העלו החוקרים “חשד סביר” לפיו הקנאביס עשוי להשפיע על הביצועים הרגילים של הפין ועלול להוביל לאימפוטנציה, אך ללא הוכחה או ממצא מרמז נלווה.

מחקר נוסף שלא פורסם בירחון מדעי אלא רק ברשת, מצא כי צריכת מריחואנה על בסיס יומי עשויה לגרום גם לבעיות בהשגת אורגזמה בקרב גברים, אך על פי ‘קליניקת מאיו’, שבחנה וביקרה את תוצאותיו, נמצא כי קנאביס הוא לא גורם סיכון להתפתחות אימפוטנציה.

לא חייבים להפסיק – תזמון ומינון הקנאביס עשוי לעזור במניעת תופעות הלוואי

אין ספק שיותר מדי וויד זה לא הדבר הכי מומלץ למיניות הגברית. עם זאת, יש כמה שיטות שיסייעו לכם לצרוך את זה נכון, כולל בחירת זנים ספציפיים המכילים ריכוז נמוך של THC וה-CBD בהם דומינטטי.

כמו כן, זנים אלו עוזרים להתקדם לאט ולא לחטוף סטלה חזקה מדי, קחו שאכטה טובה ותראו כיצד אתם מגיבים. כך תוכלו להיות בשליטה ולמצוא את המינון שמצד אחד מעניק לכם את הסטלה הרצויה, ומצד שני לא משפיע על התפקוד שלכם.

אם בהתחלה תקבלו רק באז ראשוני ולא סטלה, זה בסדר. קחו את הזמן עד שתמצאו את הכמויות, המינונים והזנים שמתאימים לכם.

גם לתזמון נכון יש לא מעט משמעות. מומלץ לעשן כ-5 דקות לפני האקט כדי להפיק מהצמח את יעילותו המינית. במידה ואתם לא מעשנים אלא צורכים קנאביס בשמן או באכילה, כדאי לאכול בין חצי שעה לשעתיים לפני שנכנסים למיטה.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות