ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish

420 שמח! – מאיפה הגיע הכינוי הפופולרי לצמח?

שתפו את החברים

הכינוי 420 נחשב כבר כמעט 50 שנה לאחד הכינויים הנפוצים לצמח, במיוחד בקרב קהילת צרכני הקנאביס. במציאות בה היה קיים איסור על שימוש במריחואנה עקב כל כך הרבה סטיגמות, ועשרות נעצרו על קנאביס מדי יום, הספרה 420 הייתה דרך פשוטה,…

הכינוי 420 נחשב כבר כמעט 50 שנה לאחד הכינויים הנפוצים לצמח, במיוחד בקרב קהילת צרכני הקנאביס. במציאות בה היה קיים איסור על שימוש במריחואנה עקב כל כך הרבה סטיגמות, ועשרות נעצרו על קנאביס מדי יום, הספרה 420 הייתה דרך פשוטה, מתוחכמת ודיסקרטית לבדוק האם האדם שמולך בעד הצמח. אבל מאיפה הכינוי בכלל הגיע?

לאורך השנים רבים דנו בשאלה מה המקור של שם הקוד המשונה. חלק טענו כי ‘420’ זהו מספר התרכובות הכימיות המצויות בפרחי הקנאביס, אחרים אמרו שזהו הקוד המשטרתי לפשעים שקשורים לקנאביס ולמרות שחלק גדול מאותן תאוריות הופרכו, אנשים עדיין חושבים שאלו ההסברים העומדים מאחורי השם.

השעה הכי טובה ביום – הסיפור על הוולדוס, 420 והקנאביס האבוד

אז בואו נתעמק בסיפור האמיתי, שלוקח אותנו אחורה לשנת 1971 במחוז מרין שבקליפורניה (Marin County, CA). קבוצה של חמישה תלמידי תיכון, שכינו את עצמם ה’וולדוס’ (The Waldos), נהגו להסתובב ביערות שליד העיר סן רפאל ולחפש קנאביס.

מאיפה הגיע השם 420?

אבל איך הם ידעו איפה לחפש, ולמה דווקא שם? שנים לאחר מכן, אחרי שבוצעו כמה מהמחקרים המעמיקים בנושא התגלה כי חבר משמר החופים סיפר לוולדוס שהוא שתל כמה שתילי קנאביס ליד תחנת משמר החופים בחוף של פוינט רייס, שלא הספיק לקצור. הוא נתן לוולדוס מפה ואמר להם שאם הם ימצאו את שתילי הקנאביס – הם יכולים לשמור אותם.

הנערים קפצו על ההזדמנות להשיג קנאביס בחינם. הם החליטו להיפגש בכל יום אחרי הלימודים, בשעה 4:20 ליד הפסל של לואי פסטר. שם הם היו מעשנים לפני שנסעו אל היער לחפש את השתילים הבלתי חוקיים.

אחד מחברי הוולדוס, שקרא לעצמו ‘וואלדו סטיב’, סיפר כי בהתחלה הקבוצה התייחסה לפגישות הסודיות הללו באמצעות הקוד ‘לואי 420’. עם הזמן הם הפסיקו להגיד את החלק של הלואי, ונשאר רק ‘420’.

איך שם הקוד 420 הפך לסיפור הצלחה ברחבי העולם?

אבל כמובן שנדרשים יותר מכמה תלמידי תיכון סטלנים כדי להפוך את השם ‘420’ לתופעה בינלאומית. על פי הדיווחים, החברים ובני המשפחה של הוולדוס נהגו להסתובב עם חברי להקת הרוק ‘גרייטפול דד’ (Grateful Dead).

בסופו של דבר, חברי הלהקה ופמלייתם החלו להשתמש בכינוי ‘420’ כשם קוד לקנאביס. עם הזמן המונח התפשט בקרב מעריצי הלהקה, שערכה בשנות ה-70 מאות הופעות בכל רחבי העולם, עד שלבסוף זכה לפופולריות בינלאומית.

מתעוררים ומעשנים – Wake and Bake

בשנת 1990, במהלך סיבוב הופעות חילקו חברי הלהקה פליירים שחזרו על הביטוי ‘420’. בין השאר הם הועברו לכתב מטעם המגזין ‘High Times‘. במהרה החל המגזין להשתמש גם הוא בביטוי, ובכך הפך לאחראי על הפצת המונח מקהילת מעריצי הלהקה לקהל הרחב והפיכתו למיינסטרים.

למרבה הצער, הוולדוס מעולם לא מצאו את השתילים המיתולוגיים, אבל תרומתם לתרבות הקנאביס בעולם ללא ספק היא אדירה ומשמעותית יותר ממציאת כמה שתילי קנאביס ביער.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 10

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

 1. יובל |

  יו איזה באמת תהיתי בהיכל הכינוי 420 תודה רבה על הסיפור 😃

 2. בר |

  חח אחלה של דבר לא הכרתי את הסיפור עם הגרייטפול דד…

 3. אורי |

  אשכרה חידשתם

  1. ג'וני סלומון |

   שמחים לחדש 🙂
   תמיד טוב לדעת ולהכיר

 4. נדב |

  זו היסטוריה שאני אוהב!

  1. ג'וני סלומון |

   כמו כולנו!

 5. מירים |

  תמיד תהיתי..
  420 שמח

 6. קאני |

  420 שמח לכולם!!

 7. קאני |

  420 שמח לכולם!!

 8. הראל הגנן |

  יש אומרים ש420 זה סעיף האישום או מספר הטופס המשטרתי.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות