ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish

קפאין וקנאביס – לא רק ב”קופישופ”

שתפו את החברים

קפאין וקנאביס משתלבים בחיבור חזק ועתיק יומין. רבים מאיתנו, נהנים לפתוח את הבקרים שלהם עם כוס קפה (או תה) ואולי גם ג’וינט אחד או שניים, מה שכונה בזמנים אחרים “כדור המרץ ההיפי”, קנאביס וקפאין משלימים זה את זה באופן מקרי…

קפאין וקנאביס משתלבים בחיבור חזק ועתיק יומין. רבים מאיתנו, נהנים לפתוח את הבקרים שלהם עם כוס קפה (או תה) ואולי גם ג’וינט אחד או שניים, מה שכונה בזמנים אחרים “כדור המרץ ההיפי”, קנאביס וקפאין משלימים זה את זה באופן מקרי ככל הנראה.

על אף שחלקנו מכורים לקפאין וחובבי קנאביס, לא הרבה אנשים מקדישים לזה מחשבה. אז ניצלנו את ההזדמנות לבדוק את הכימיה מאחורי הדבר, וכמה מהדרכים שבהן אפשר ליהנות מהשילוב האדיר הזה.

קפה וקנאביס 3

אז תחילה בואו נכיר רגע את הכימיה:

ה-THC שמצוי בקנאביס מחקה את המולקולה הטבעית אננדמין – שנקראת גם מולקולת האושר ומזוהה עם תאבון, וויסות כאב וזיכרון. כאשר THC נכנס למערכת, הוא מחקה את המולקולה החשובה הזאת, אבל הוא לא יכול לעשות את זה לבד, אלא רק בעזרתו של דופמין (עוד כימיקל שמשפר את המערכת הקוגניטיבית).

הקפאין – חוסם מולקולה שנקראת אדנוסין. הוא עושה את זה באמצעות התחקות למולקולה והתחברות לקולטנים שאמורים לקלוט אותה במח, מה שבעצם חוסם אותן מלהקלט. המולקולה אדנוסין מאטה פעילות עצב מוחית, ומרחיבה את כלי הדם במח, מה שמוביל להתנמנמות. על ידי צריכת קפאין אנחנו, באופן זמני דוחים או לפחות מעכבים את המולקולה הזאת ומרוויחים ערנות. בנוסף, יש עוד כמה השפעות לוואי מתוקות לצריכת קפאין, לרבות מידה נאה של אדרנלין ותוצר מוגבר של דופמין.

morningcannabis

בשילובם, קפאין וקנאביס יוצרים קוקטיל כימיקלי שמקדם אושר, חדוה והפגת כאבים. היכולת של THC וקפאין להגדיל את רמות הדופמין, פרושו שבשילובם המחמקבל רמה כפולה של מה שרבים מכנים אותו ככימיקל התגמול.

במחקר שנערך ב-2011, קבוצת זכרי קופי סנאי קיבלו גישה ל-THC ול-MSX-3, שזו צורה של קפאין. אם קוף סנאי מושך בחוט אחד הוא מקבל מנה של THC, ואם הוא מושך בחוט אחר, הוא מקבל MSX-3. החוקרים הבחינו שככל שהקופים מקבלים רמה גבוהה יותר של MSX-3, נדרשת להם מידה קטנה יותר של THC. החוקרים הסיקו של-MSX-3 יש יכולת להאריך את ההשפעה של ה-THC (אם כי לא הגביר אותה), מה שהוביל את הקופים לדרוש פחות מנות של THC.

קפאין וקנאביס ובפרט THC הם ללא ספק הבוני וקלייד של עולם הכימיקלים. שילוב של השניים נראה כבחירה הטבעית עבור אלו מאיתנו שנהנים משניהם, והזרם של תוצרים שונים שמכים בחושים השונים שלנו הם בהחלט חוויה.

קפה וקנאביס 2תופתעו לדעת שיש כמה דרכים מעניינות להרגיש את השילוב הקלאסי הזה. אמנם עוד לא בארץ, אבל כבר יש חברות בעולם כמו Fairwinds ו-Skyline Boulevard וגם “Pot-O-Coffee” שמשווקות תערובות קפה עם קנאביס בטעמים שונים, אחרות מייצרות קפסולות קפה מחוזקות עם הקנאביס בפנים, שמותאמות אפילו למכונות הקפה הנפוצות בשוק. בין המוצרים אפשר גם למצוא מגוון של תערובות קפה ותה, במינונים שונים של THC.

ישנם מכשירים שיאפשרו לחזק את החלב בקנאביס, אבל אפשר גם לעשות את זה לבד על ידי בישולו של הפרח בחלב באמצעות חימום. עוד משקאות קקאו למיניהם, פולי קפה ומיני טובין אפשר למצוא במדינות כמו קליםורניה וקולורדו, שמובילות את התעשיה בעולם. יש אפילו משקאות אנרגיה שמכילים קנאביס, קפאין ומגוון של צמחים שיעזרו להעביר את היום.

אם אתם לא חובבי קפה, אתם יכולים להוסיף גם קצת קנאביס לתוך התה שלכם, או פשוט להכין עוגיית “קאנה-בראוניז” בכל זאת זה יהיה תה צמחים. רק הקפידו לוודא שהמשקה שלכם מכיל שומן, כמו למשל בתצורה של חלב, שיוכל לספוג אותו. 

חשוב לציין גם כאן, החומר הפעיל מהקנאביס אינו מגיע למחזור הדם כמו בדרך עישון או אידוי, אז מומלץ לשים לב למינונים, או לקרוא כאן על הבדלים בין אכילה לעישון. עכשיו שאתם יודעים למה אתם נכנסים נסו לעשן ג’וינט עם שוט אספרסו, או לזרוק קצת קנאביס לתוך התה הירוק, אחלה באז מובטח.

אם יש לכם מתכונים מעניינים בשילוב עם קנאביס, אתם מוזמנים לשתף אותנו ואנחנו נפרסם אותם בשמכם.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות