ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
צמח קנאביס - חג החירות - חופש של לגליזציה

חופש פסח – 10 סיבות לעשות לגליזציה בחג החירות

שתפו את החברים

חג החירות הוא זמן מצוין לקחת שנייה לעצמנו ולחשוב על כל הדברים הטובים שצמח הקנאביס יכול להביא לארצנו – מהכנסות עתק במיסים, דרך בריאות טבעית לחולים ועד חופש אמיתי לצרכני הפנאי – ועל כל הסיבות שבגללן אנחנו צריכים סוג אחד…

חג החירות הוא זמן מצוין לקחת שנייה לעצמנו ולחשוב על כל הדברים הטובים שצמח הקנאביס יכול להביא לארצנו – מהכנסות עתק במיסים, דרך בריאות טבעית לחולים ועד חופש אמיתי לצרכני הפנאי – ועל כל הסיבות שבגללן אנחנו צריכים סוג אחד מסוים מאד של חופש. הנה 10 סיבות מצוינות לקחת את רוח חג החירות ולעשות כאן לגליזציה:

חג הפסח, או בשמו האחר חג החירות, הוא זמן בו התחדשות האביב מביאה עלינו רוחות של שינוי, לא רק במזג האוויר אלא גם בדעת הקהל כלפי צמח הקנאביס.  רוח של יציאה מעבדות לחירות תוך ניפוץ חוקים ארכאיים ומוסכמות חברתיות מיושנות, היא בסיס מצוין לתזכורת אודות החשיבות האדירה שטמונה בלגליזציה.

לאור נתונים מרשימים שחשפו לאחרונה עד כמה הפוטנציאל של הקנאביס לתרום לפיתוח מדיני הוא אדיר, וברוח החופש והחירות שמסמלים את חג הפסח, הנה כמה סיבות מצוינות לעשות כאן חירות אמיתית ולהביא את הלגליזציה לישראל:

חופש וממון – 10 סיבות לעשות לגליזציה

1. שוברים את הסטיגמה הרעה

במשך שנים ארוכות סבל צמח הקנאביס מסטיגמה שמקורה באינטרסים שונים, והביאה להפצתם של שקרים ומעשיות שפורסמו לציבור במטרה ליצור מיתוס שהקנאביס הוא סם מעבר לסמים קשים יותר, ושלל מאפייני תדמית שליליים ושקריים. לגליזציה תהווה אמירה מוסרית שיכולה לתקן את העוול ההיסטורי הזה.

2. זה טוב לבריאות

צמח הקנאביס מכיל כל כך הרבה דברים טובים שרק בעשורים האחרונים, בזכות התקדמות הלגליזציה בעולם, אנחנו מתחילים לגלות: טיפול באפילפסיה, טיפול בהתמכרויות, הקלה על כאבי מחזור, ולעוד עשרות מצבים רפואיים. ולא רק זה- הוא גם טוב לטיפול בבעיות רפואיות של בעלי חיים, ואפילו לעור הפנים. לגליזציה תהפוך את הטיפול הרפואי המדהים הזה לנורמה חברתית, ותנגיש אותו לציבור הרחב כיאה למדינה מודרנית.

קנאביס - טיפול יעיל לעשרות מצבים רפואיים
קנאביס – טיפול יעיל לעשרות מצבים רפואיים

3. זה טוב לכלכלה

תעשיית הקנאביס מייצרת מקומות עבודה חדשים, ושווי השוק המוערך אליו תגיע עד שנת 2027 עומד על 57 מיליארד דולר בשנה. מדינות כמו יוון נהנות משגשוג בתעשייה לאחר חקיקה של לגליזציה לצרכים רפואיים, מה שדוחף את כל הכלכלה שלהם כלפי מעלה, ובישראל, לגליזציה תפתור באופן מיידי את משברי השוק ותזניק את הכלכלה קדימה.

4. זה טוב לבטן

צמח הקנאביס הלא פסיכואקטיבי, שמוכר יותר בשם המפ (Hemp), הוא מקור מצוין להפקת מוצרי מזון, והשמן המופק מזרעיו נחשב למזון-על, כלומר מקור תזונתי בעל ערך גבוה לצריכת חומצות שומן חיוניות וחלבון צמחי איכותי.

5. זה טוב למדע

בעשורים האחרונים התפתח תחום המחקר סביב הצמח ותכונותיו, עקב חקיקה שאפשרה זאת לאחר שנים ארוכות שבהם הייתה אסורה. המחקר על תכונות הקנאביס נמצא בתחילת הדרך, וככל שהלגליזציה תהיה מותרת ביותר מקומות בעולם, לצרכים שאינם רק רפואיים, נוכל לגלות עוד ועוד על תכונותיו האמיתיות של הקנאביס במלוא היקפן.

קנאביס בעולם המדע - מגלים את הפוטנציאל
קנאביס בעולם המדע – מגלים את הפוטנציאל

6. זה טוב לאזרחים

אפילו הפוליטיקאים שלנו, אלו שבהווה ואלו שבהתהוות, יודעים שציבור צרכני הקנאביס בארץ הוא מספיק גדול כדי שיהיה שווה לחזר אחרי הקול שלו. אז נכון, אצל רובינו זה לא בראש סדר העדיפויות כשאנחנו הולכים לקלפי, אבל בעידן שבו חברי כנסת מודים שהם צרכנים, ומועמדים למועצת העיר חיפה מציעים תכניות עירוניות לביטול ההפללה, אי אפשר להתעלם מאיתנו.

7. זה טוב לכיס

מודל האי-הפללה החדש של השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שמלבד כמה בעיות חוקיות שקיימות בו, גם ממשיך להתייחס לצריכת קנאביס כעבירה פלילית שדינה קנס, יניע את המערכת לכיוון של “מכונת מזומנים” שמחפשת מעשנים כדי לנפח על גבם את קופת המדינה. עכשיו יותר מתמיד, שומרים על הכיס שלנו עם לגליזציה.

8. זה טוב לטבע

בסך הכל, צריך תמיד לזכור שמדובר בצמח טבעי, שגדל במדינות מסוימות בצד הדרך או בפארקים עירוניים באופן טבעי לחלוטין. העובדה שהוא מחזיק בתכונות מסוימות לא משנות את מה שהוא – צמח. אף מדינה לא צריכה להגביל את הזכות שלנו לגדל בבית צמח, ולכן גם אם לא מרשים למכור קנאביס בחוץ, חובה שיהיה מותר לנו לגדל אותו בבית – מה שנקרא לגדליזציה.

שתיל קנאביס
על טבע לא מטילים חוקים

9. זה טוב לחופש הפרט

אם כל כך הרבה אנשים משתמשים בו כשהוא איננו חוקי, וכל כך הרבה אנשים מעידים שהוא משפר את איכות החיים שלו- מה ההצדקה לאסור אותו על הציבור? בפרט, כשמוצרים כמו אלכוהול שמוכחים כמזיקים פי כמה זמינים לציבור הרחב? חופש הפרט הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בגינם צריכה להיות לנו לגליזציה, כאן ועכשיו.

10. כי מגיע לנו

אחרי עשורים שלמים של איסור מיותר, שרק פוגע בכולנו באופן שהולך ומחמיר ככל ששאר העולם המודרני מתקדם לעבר החופש האמיתי, מגיע לנו להשתחרר מאחד מכבלי העבדות האחרונים שלנו, ולהתקדם אל עבר חיים נאורים יותר.

לסיכום, סיבות לא חסרות, אבל כמובן שגם רומא לא נבנתה ביום אחד. עד שיהיה כאן חופש, שיהיה בינתיים חג חירות שמח לכולנו, בברכת לגליזציה עכשיו!

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות