ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
קנאביס - מחקרים של ה-DEA

נלחמים בתרופות: ה-DEA אישרה פי 5 יותר קנאביס למחקר

שתפו את החברים

סוכנות ה-DEA שנלחמת כבר 7 עשורים בקנאביס כחלק מהמלחמה הגלובלית בסמים, הודיעה השבוע על שינוי בתקנות שיכפיל פי 5.3 את כמות הקנאביס המופק בארה”ב למטרות מחקר, במטרה להביא לירידה בצריכת התרופות ומשככי הכאבים אותם מסוגל הקנאביס להחליף. הסוכנות האמריקאית לאכיפת…

סוכנות ה-DEA שנלחמת כבר 7 עשורים בקנאביס כחלק מהמלחמה הגלובלית בסמים, הודיעה השבוע על שינוי בתקנות שיכפיל פי 5.3 את כמות הקנאביס המופק בארה”ב למטרות מחקר, במטרה להביא לירידה בצריכת התרופות ומשככי הכאבים אותם מסוגל הקנאביס להחליף.

הסוכנות האמריקאית לאכיפת חוקי הסמים (DEA) מככבת בסרטים וסדרות רבות, ומוכרת בתור אחד האויבים הגדולים ביותר של עולם הסמים כולו ואפילו של צמח הקנאביס בשל מעמדו בחוק הפדרלי.

בין היתר, אחראית הסוכנות על בקרה ופיקוח על ייצור הסמים הלא חוקיים במדינה, שמופקים על ידי גורמים חוקיים למטרות מחקר רפואי ומדעי, צורכי תעשייה וייצוא, וקביעה של כמויות הייצור המותרות עבור חומרים אלו והשימושים השונים בהם.

קנאביס תחת זכוכית מגדלת
לא בדיוק סם – אבל מפוקח

כעת, נראה שמישהו בסוכנות מתחיל לשנות את דעתו כלפי קנאביס חוקי, לפחות למטרות רפואיות, כאשר השבוע אושרה תקנה חדשה שמגדילה באופן משמעותי את כמות הקנאביס החוקי שמופק באוניברסיטאות ברחבי המדינה למטרות מחקר.

פי 5 יותר קנאביס – במקום תרופות מסוכנות

התקנה החדשה של ה-DEA, שתפורסם בקרוב לציבור הרחב יחד עם שאר השינויים שנערכו השנה, קובעת כי המכסה החדשה של קנאביס חוקי שיופק בארה”ב היא כ-2,450 ק”ג בכל שנה, לעומת המכסה הקודמת שעמדה על 453 ק”ג בלבד – כלומר הכפלה של פי 5.3, שנחשבת לנדירה בגודלה גם לעומת מהלכי חקיקה אחרים בתחום הסמים.

במסגרת אישור התקנה החדשה, הקימו בכירי ה-DEA מערכת רישוי להפקת קנאביס למטרות מחקר בארה”ב, במקום מה שהיה עד כה אישור בלעדי השייך רק לחווה החקלאית של אוניברסיטת מיסיסיפי לפי חוק משנת 1968.

כעת, סוכנות ה-DEA פתחה את ההרשמה לקבלת האישור לכל מוסד חקלאי אקדמי ששואף לקחת חלק בקידום המחקר בתחום הקנאביס, ויותר מ-20 מוסדות שכאלו כבר נרשמו לתוכנית.

חוות הקנאביס של אוניברסיטת מיסיסיפי - הקנאביס היחיד בארה"ב שהוא חוקי באמת
חוות הקנאביס של אוניברסיטת מיסיסיפי – הקנאביס היחיד בארה”ב שהוא חוקי באמת

המטרה מאחורי הרחבת המחקר הרפואי המדויק בנוגע לצמח הקנאביס ולחומרים הפעילים שקיימים בו, כך לפי בכירים ב-DEA שהתראיינו בנושא, היא ניסיון להילחם במגפת האופיואידים החמורה ממנה מתים מיליוני אמריקאים בכל שנה.

מכיוון שנמצא שקנאביס מסוגל להחליף רבים מהחומרים האופיואידים המיועדים לשיכוך כאב, שהנם ממכרים במיוחד ובעלי תופעות לוואי קשות, סבורים בכירי הסוכנות כי הרחבה משמעותית של המחקר בתחום יביא לירידה ניכרת בצריכת האופיואידים הלאומית.

מורידים את כמות משככי הכאבים

במקביל לשינוי התקנות וההקלה על ייצור הקנאביס, ממשיכה ה-DEA במלחמה בתרופות האופיואידיות על ידי צעד שנעשה כעת זאת השנה השלישית ברציפות: הורדה של מכסת הייצור של תרופות אלו, שכמובן מוגדרות בעצמן כסמים ולפיכך נתונות לפיקוחה.

לפי הודעה שמסרה הסוכנות, במקביל להעלאה של 530% שנעשתה בתחום הקנאביס, חל צמצום של 10% ברף הייצור של 6 סוגים משככי הכאבים הנפוצים ביותר בארה”ב, שימשיך בשנים הקרובות בשיעור גבוה יותר.

כדורים נרקוטיים
משככי כאבים – האסון הקשה ביותר בתולדות ארה”ב

“מגפת האופיואידים שאנו ניצבים מולה היום היא המשבר הגרוע ביותר מולו ניצגה החברה האמריקאית בכל שנות קיומה”, מסר התובע הכללי של ארה”ב ג’ף סשנס, שאינו תומך בקנאביס חוקי אך התראיין גם הוא בנוגע לשינוי התקנות. “הנשיא טראמפ הציב את הרף הלא פשוט של צמצום כמות מרשמי התרופות האופיואידיות בשליש תוך שלוש שנים, ואנו מקבלים אותו ומחויבים להגעה אליו”.

השינוי בכמות הקנאביס המיועד למחקר תיכנס לתוקפה כבר בסוף 2018, ובשנה הבאה כבר יתחילו מוסדות חדשים בארה”ב לגדל לראשונה קנאביס חוקי באמת מחוץ למיסיסיפי. בהתאם, צפוים להתקיים הרבה יותר מחקרי קנאביס פרטיים, סטטיסטיים וקליניים כאחד, שיביאו לנו הרבה מידע חדש בשנתיים הבאות.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 1

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

  1. דיאנה |

    אני משתמשת בקנאביס בגלל כאבים עזים בגב מזה שנה וחצי אני קונה קנאביס בשוק שחור באפליקצייה טלגראס

שינוי גודל גופנים
ניגודיות