ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
הליגה הראשונה? בכיר ב-NFL הודיע על שינוי בגישה כלפי קנאביס

הליגה הראשונה? בכיר ב-NFL הודיע על שינוי בגישה כלפי קנאביס

שתפו את החברים

ליגת הפוטבול האמריקאית הבכירה, שנחשבת לאחת מליגות הספורט הגדולות והעשירות ביותר בעולם, עומדת “על סף שינוי משמעותי בגישה כלפי שימוש בחומרים אסורים ובעיקר כלפי קנאביס”, כך לפי אחד מבכיריה שהתראיין לתקשורת וסיפר על מהלך מתקרב. אם אכן יתרחש שינוי בגישה…

ליגת הפוטבול האמריקאית הבכירה, שנחשבת לאחת מליגות הספורט הגדולות והעשירות ביותר בעולם, עומדת “על סף שינוי משמעותי בגישה כלפי שימוש בחומרים אסורים ובעיקר כלפי קנאביס”, כך לפי אחד מבכיריה שהתראיין לתקשורת וסיפר על מהלך מתקרב. אם אכן יתרחש שינוי בגישה כלפי ספורטאים שמשתמשים בקנאביס ישתנו, ה-NFL תהיה הליגה הראשונה לפרוץ את הסכר לקראת הלגליזציה האמריקאית.

השילוב בין קנאביס לספורט, למרות שיכול להיות דבר מומלץ עבור אנשים החובבים את שני התחומים, הוא אסור על פי חוק כמעט בכל מסגרת מקצועית מסביב לעולם ובייחוד בענפי הספורט המרכזיים.

בכל ליגה מקצועית של כדורגל, כדורסל (מלבד אחת), הוקי שפועלת במדינות האיחוד האירופי או בארה”ב, קיימים חוקים נגד שימוש בקנאביס. לרוב, קנאביס נחשב לחומר שכל שימוש בו הוא עילה לפסילה מלאה ומיידית מהליגה, ואף ספורטאי מקצועי לא “אמור” להשתמש בו על פי הקוד המקצועי.

גידול קנאביס ביתי למטופלים
קנאביס – בקרוב כבר לא “סם מסוכן” בספורט

כעת, נראה שמתקרב שינוי משמעותי בנוף של הרגולציה נגד קנאביס בליגה אחת מרכזית ומשמעותית ביותר – ליגת הפוטבול הלאומית (NFL) של ארה”ב – שאחד מבכיריה הודיע לאחרונה על כוונה “להרגיע” עם האיסור והאכיפה נגד השימוש בצמח.

ההודעה, בינתיים בעילום שם אך עם סימוכין מבוסס, נמסרה לכתב של רשת החדשות ‘NBC’ ופורסמה במסגרת עדכון בבלוג הספורט שפועל באתר הבית שלה. לדברי אותו מקור בכיר, הנהלת הליגה מכירה בטעות שהייתה קיימת במשך שנים רבות באכיפה על צריכת קנאביס, ומתכוונת לתקן אותה בקרוב.

שינוי בגישה – הליגה הראשונה להיפתח?

לפי הפרטים שפורסמו לתקשורת, “שינוי בגישה” אותו מתכוונת לנקוט הליגה משמעו בעיקר ויתור על סעיפים ותתי-סעיפים רבים במדיניות האיסור הרשמית על שימוש בסמים.

הפרטים המלאים של השינוי כמובן אינם ידועים, כפי שקורה בדרך כלל בהודעות רשמיות למחצה שמגיעות מגורם בכיר שאינו נחשף בשמו, אך נמסר כי מדובר בצעד שיקרה כמעט בוודאות במהלך המשא ומתן הקרוב השנתי הקרוב של הליגה מול השחקנים לקראת חידוש החוזים.

הטווח בו צעד זה יכול לנוע הוא רחב מאד. ייתכן כי מדובר בשינויים קלים בנוגע לכמויות המותרות של חומרים פעילים (THC ו-CBD) שיכולים להופיע בבדיקות הסמים או בעונשים הננקטים כנגד שחקנים שצרכו קנאביס בניגוד לחוק, וייתכן גם כי בסופו של דבר יוחלט על צעד משמעותי הרבה יותר כמו הסרה של הקנאביס מרשימת החומרים האסורים לשימוש עבור שחקני הליגה.

שוברים את סטיגמת הסטלן בפרוייקט צילום
זוג אתלטים שצורכים קנאביס לפני ואחרי אימון. (מתוך פרוייקט Botanical Society)

השינוי האחרון הוא אמנם מרחיק לכת ואפילו לא תואם את החוק הפדרלי, שאמור להנחות את הליגות הבכירות בעת ניסוח חוקי העזר שלהן, אך הוא בהחלט יכול להתרחש במידה ומספיק שחקנים וקבוצות “יתעקשו” עליו במסגרת הליכי הפשרה לקראת חתימת החוזים.

מספר שחקני עבר והווה ב-NFL כבר הספיקו לנצל את חרושת השמועות שהתעוררה באינטרנט בעקבות הפרסום הראשון של ההודעה, ולמרות שחלקם מברכים על המהלך (בעיקר כתחליף רפואי לתרופות מזיקות) יש גם כאלה שמתנגדים לו. כלומר, הדבר יוכרע כנראה ברגע האחרון.

כך או כך, הפרסום התקשורתי והתגובות החיוביות הרבות להם זכה המהלך בשבוע החולף, מצביעות על מגמה ברורה מאד של תמיכה ציבורית הולכת וגואה בחופש הקנאביס. חופש לצרוך, ובעיקר חופש לא להישפט על ידי אף אחד תוך כדי.

כאשר ברקע מספר מדינות הלגליזציה בארה”ב מתקרב ל-12 וצמח ההמפ הפך רק לאחרונה לחוקי שוב אחרי עשורים רבים, נראה שגם ליגות הספורט מתחילות לקבל כי שינוי בגישה הוא מציאות הכרחית. קנאביס הוא אולי אסור, בינתיים ותלוי איפה, אבל הוא כבר מזמן לא “סם מסוכן”.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות