ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
קנאביס משפר את חיי המין

כיצד THC משפר את חיי המין שלנו?

שתפו את החברים

הקשר בין צריכת קנאביס לשינוי ברמת החשק המיני, ההנאה מהאקט המיני ועוד מספר מאפיינים הנוגעים לאיכות חיי המין, הוא מורכב יחסית ולא ניתן לומר בצורה ברורה כי קנאביס משפר את חיי המין של כל אחד. עם זאת, לקנבינואיד הפסיכואקטיבי THC…

הקשר בין צריכת קנאביס לשינוי ברמת החשק המיני, ההנאה מהאקט המיני ועוד מספר מאפיינים הנוגעים לאיכות חיי המין, הוא מורכב יחסית ולא ניתן לומר בצורה ברורה כי קנאביס משפר את חיי המין של כל אחד. עם זאת, לקנבינואיד הפסיכואקטיבי THC ישנן כמה השפעות על חיי המין בפן הפיזי ובעיקר בפן ההורמונלי, שיכולות לקחת אתכם גבוה אבל גם לערער אתכם.

ישנן לא מעט אגדות וסטיגמות שליליות אודות צמח הקנאביס וההשפעות שהוא לכאורה גורם לגוף ולנפש, אך קיימת גם סטיגמה אחת חיובית ונפוצה יחסית לפיה קנאביס משפר את חיי המין, שאמנם יותר קרובה למציאות מאשר סטיגמות אחרות אך עדיין לא נכונה בהכרח עבור כל אחד.

במציאות יש כאלה שקנאביס ישפר עבורם את חיי המין ויש כאלו שפחות, וזאת מכיוון שההשפעה שיש לקנאביס על המוח ומערכת העצבים, ודרך ויסות המערכת ההורמונלית גם על הגוף כולו, הופכת אותו לגורם שיכול לשנות את התמונה בחדר המיטות גם לטובה וגם לרעה.

המחקרים מראים: אין השפעות פיזיות שליליות

סקירה מזורזת של מרבית המחקרים שנערכו ב-4 השנים האחרונות ובחנו את הקשר בין קנאביס לבין שינוי במאפיינים שונים של חיי המין, עם דגש על עלייה או ירידה ברמת החשק המיני וההנאה מביצוע האקט המיני, מציגה תוצאות חיוביות.

לפי ממצאי המחקרים הללו, קנאביס מקושר לעלייה מדידה בחשק המיני ובהתאם גם בתדירות קיום יחסי מין, וכן בעיכוב משמעותי יחסית של האורגזמה הגברית שגורם להארכה של פרק הזמן הממוצע המוקדש ליחסי מין. השפעות אלו, כך לפי החוקרים, מתקיימות בעיקר במישור הפסיכולוגי ונובעות מההשפעה הפסיכואקטיבית של ה-THC ולא מהשפעת משנה שהוא גורם.

קנאביס וסקס - השילוב המושלם
קנאביס וסקס – תשוקה עילאית אבל לא לכולם

במקביל לממצאים החיוביים, חלק מהמחקרים מצאו כי קנאביס עשוי להוביל גם לירידה בחשק המיני בעקבות העצמה של הסחות דעת ורגשות שליליים, והפחתה ברמות הטסטסטורון בקרב גברים, אך מדובר במחקרי סקירה סטטיסטיים שמתבססים על מקורות משנות ה-80 המוקדמות ואין להם סימוכין במחקר מודרני.

בשורה התחתונה, המחקרים אמנם לא יכולים להצביע באופן ברור על היתרונות המדויקים שיש לצריכת THC בשיפור חיי המין, אך הם בהחלט מציגים תמונה ברורה לפיה ההשפעה השלילית היחידה שיש לקנאביס על חיי המין עלולה להיגרם בשל גורמים נפשיים בלבד.

לאור תוצאות המחקרים והסתירה בין חלק מהממצאים, הדעה הרווחת כיום בקרב סקסולוגים רבים גורסת שהשפעת הקנאביס העיקרית היא חיזוק המצב שאיתו מגיעים למיטה, בין אם מדובר במצב חיובי או במצב שלילי כמו למשל חוסר חשק או בעיה רגשית.

נשים נהנות יותר

מכיוון שמרבית המחקרים שבחנו את הקשר בין קנאביס לסקס נערכו תוך הפרדה מגדרית בין נשים לגברים, ממצא מעניין נוסף שעולה מסקירתם הוא ההבדל בהשפעות העיקריות של THC על שני המינים.

בעוד שגברים עלולים לסבול מחוסר תפקוד מיני ממניעים רגשיים, כל המחקרים מצאו כי עבור נשים מהווה ה-THC גורם שמשפר את החוויה המינית כולה, מקרב את האורגזמה ומחזק את עוצמתה, ואף עשוי לגרום לאורגזמות ספונטניות.

קנאביס וסקס
גם עם קנאביס – נשים נהנות יותר

גם בקרב נשים לא יכלו החוקרים להצביע על הגורמים המדויקים לשיפור באיכות חיי המין, מכיוון שמדובר בעיקר בגורמים הורמונליים ונפשיים, אך נמצא כי כלל ההשפעות שיש לקנאביס על גוף האישה הן חיוביות, ובן המיני הן תורמות רק לשיפור של החוויה מבלי לפגוע בה.

לסיכום, אם אתם אוהבים קנאביס ואהבים לבקר במיטה עם הפרטנר שלכם, השילוב בין השניים יכול לעשות לכם רק טוב. עם זאת, חשוב לבוא במצב רוח טוב ובגישה של רצון מלא ואהבה, ולא אי חשק ופשרה, שיובילו לדעיכה של האווירה. גם במיטה, קנאביס עושה יותר שמח, אבל אתם צריכים להגיע שמחים מראש כדי ליהנות ממה שיש לו להציע.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות